Водохреща або ЙорданУ неділю, 19 січня, християни східного обряду відзначатимуть третє і завершальне велике свято Різдвяно-Новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреща

У цей день за традицією люди пірнають в ополонки, щоб бути

здоровими увесь рік і відновити духовні сили.

У відділі НС та ЦЗН ДМР повідомили, де дрогобичани можуть безкоштовно та безпечно цьогоріч пірнути в ополонку на Водохреща, передає Д-НК.

У Дрогобичі є кілька місць, де люди традиційно пірнають в ополонки, серед них: водойми у парку ім. Богдана Хмельницького, водойми на вул. Северина Наливайка, водойми на території відпочинкового комплексу «Залісся» та на території ДПЧ №5 (вул. Зварицька,9).

Організаторів проведення свята Водохреща надзвичайники закликають дотримуватися Правил охорони життя людей на водних об’єктах України. Адже саме організатори святкових заходів і власники водних об’єктів несуть повну відповідальність за безпеку учасників та забезпечують роботу рятувальних постів.

Для тих, хто планує купатись у водоймах на Водохрещення, рекомендовано дотримуватись наступних правил, а саме:

 1. Купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, діабет, проблеми із тиском.
 2. З собою варто мати зручний одяг, щоб мати змогу швидко роздягнутися та одягнутися після купання.
 3. Перед купанням необхідно, хоча б за годину до пірнання, добре поїсти (вживання алкоголю категорично заборонено!).
 4. Перед тим, як зайти у воду, необхідно добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою тощо.
 5. До ополонки необхідно підходити в зручному взутті: краще використати черевики або вовняні шкарпетки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих предметів, та не дадуть сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, слід пам’ятати, що доріжка може бути слизькою, тому потрібно йти повільно та уважно.
 6. Занурюватись (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега та під доглядом рятувальників і медичних працівників.
 7. У воду варто занурюватись поступово. Занурюватись найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку.
 8. Якщо з вами дитина, то уважно слідкуйте за нею під час занурення в ополонку.
 9. У воді варто бути не більше 30 секунд.
 10. При виході з води не слід триматися безпосередньо за металеві поручні, можна використовувати сухий рушник.
 11. Після виходу з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати декілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю (алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити!).

Окрім цього, на свято Водохреща на центральній площі Дрогобича відбудеться традиційне Йорданське святкування.

У програмі свята передбачено освячення води, виступи вертепів та фольклорних колективів, спільні колядки та щедрівки. А також освячення реконструйованої площі Ринок.

Початок дійства о 14:00.