рисі та оцелоти в БориславіУ центрі міста Борислав на подвір’ї приватного будинку тримають екзотичних великих кішок – рисей, оцелотів, сервалів

Відкриті вольєри встановлені в центрі міста за адресою Міцкевича, 2 і за ними можна спостерігати з моста над

річкою, а також з ресторану навпроти. Про це повідомляє журналістка Еспресо.TV, передає Д-НК.

Власницею тварин є місцева підприємиця Лія Левицька. У коментарі Еспресо.TV вона розповіла, що незвичним хобі займається майже три роки, саме тоді вони переїхали в будинок в центрі Борислава.

Зараз у жінки є рисі, бобкети, оцелоти, гібриди сервала та бенгальські коти.

«Це порода савана – гібрид дикого сервала та домашньої кішки. Вони дуже схожі на сервалів, але характер у них ручний, котячий, вони не мають стільки агресії. Також у мене є бенгальські коти – окрас у них дикий, але це повністю ручна кішка, яка може жити в квартирі. Савану не бажано тримати в квартирі, оскільки це більший кіт», — розповіла вона.

Жінка наголошує, що всі коти є ручними і виведені в неволі, а також мають необхідні документи. Особливо це стосується рисі, яка є червонокнижним видом в Україні.

«Усі тварини, які у мене є, вони народжені в неволі, вигодувані з пляшечки, у них вже є «домашні гени». Гібриди – само собою, це штучно виведена порода, їх навіть у природі нема. Усі вони приручені, я спокійно заходжу в вольєр. Також до мене часто заходять відвідувачі, мами з діточками. Усі тварини є ручними. Самець рисі, ми його купували в Чехії, але привезли з німецького зоопарку, а дівчинка – взагалі з Словенії», — розповідає Лія Левицька.

Власниця кішок додає, що таке хобі не є дешевим, але назвати місячний бюджет їй важко підрахувати. «Це великі кошти, але це все відносно. Хтось собі може дозволити дорогі автівки, метали, техніку, я ж вкладаю всю душу і, по можливості, всі гроші в кішок», — пояснює вона.

Доглядом за тваринами займається спеціально найнятий працівник.

«Є найманий працівник, який цілий день займається кішками – зранку дати їсти, дати воду. Потім через годину знову пробігтись – поприбирати. Зараз спека, коти їдять сире м’ясо, як поїли, треба відразу прибрати – дві години на сонці і буде жах. Прибирання має бути моментальним.

Ми також зробили для тварин маленькі басейни, адже вони хочуть не тільки пити, а й плавати. Тож ту воду треба поміняти, а там вже і обід. Ми кішок годуємо двічі на день, не так як зоопарки – зранку кинули і на цілий день», — розповіла пані Лія.