BioNTech Угур ШахінПовна відмова від «коронавірусних» обмежень буде можливою тільки до кінця наступного року

Про це заявив засновник і гендиректор біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін, передає Д-НК.

Професор з Туреччини отримав широку популярність після того, як у співпраці з американською компанією Pfizer зміг створити першу вакцину від коронавіруса, ефективність якої була доведена в ході трьох стадій клінічних випробувань. Вже до кінця цього року компанія зможе зробити 50 млн доз вакцини, а до кінця 2021 року — 1,3 млрд доз.

На думку Шахіна, вакцинація не зробить істотного впливу на масштаби зараження найближчим часом. Для появи колективного імунітету потрібно буде вакцинувати мільярди людей по всьому світу, а це можливо зробити тільки протягом року.

Професор зазначив, що до літа 2021 роки ситуація значно покращиться, але повністю до нормального життя можна буде повернутися тільки наступної зими.

Нагадаємо, розробка вакцини BioNTech відрізняється від інших використанням технології матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка містить інформацію про первинну структуру білків і синтезується на основі ДНК.

За заявою творців, вакцина може з 90-відсотковою ефективністю запобігти зараженню коронавірусу. Тепер їй належить отримати схвалення Управління з нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США.