Сучасні пункти пропуску – це реальні кроки до розвитку економіки, торгівлі, гірського туризму

На Турківщині передбачено відкрити два нові міжнародні пункти пропуску на кордоні з Польщею в межах сіл Лопушанка – Міхновець та Боберка – Смольнік. Їх будуватимуть протягом 2023-2026 роки спільно з ЄС.

За словами депутата Львівської обласної ради Михайла Дзюдзя, Україна – європейська держава з європейським менталітетом, а тому саме час налагоджувати ефективну співпрацю. А сучасні пункти пропуску – це реальні кроки до розвитку економіки, торгівлі, гірського туризму і поєднання культур двох слов’янських народів. 

Нагадаємо, що ЄС готовий на Львівщині інвестувати у будівництво п’яти нових пунктів пропуску 100 млн. євро. З них два на Турківщині. Ці кошти мають почати освоюватись з 2023 року, а завершити проект передбачено у 2026 році.

І це не амбітні плани. Наразі Львівщина готує проектно-кошторисну документацію для початку ремонту під’їзних доріг до майбутніх пунктів пропуску. Загальна їх довжина 170 кілометрів. Зі свого боку сусіди-поляки також будуватимуть нові автошляхи. Тим часом всі решта питань узгоджуються на державному рівні.