туристична інфраструктураНа території Бориславської, Трускавецької та Східницької громад – облаштують байк-парк, велодоріжки та велотраси

Міжвідомча комісія Міністерства розвитку громад та територій  затвердила перелік проектів регіонального розвитку, що реалізовуватимуться за кошти Державного фонду регіонального розвитку в цьому році. 

Серед переможців – проект «ВелоБескиди».

Він передбачає розвиток пішохідно-трекінгової та велосипедної інфраструктури на території Бориславської, Трускавецької та Східницької громад – облаштування байк-парку, велодоріжок й велотраси різної складності (загалом 34,32 км), прокладання пішохідних туристичних маршрутів (загальна довжина 59,64 км), облаштування оздоровчої траси-«терренкур» (чергування пішохідної прогулянки із фізичними навантаженнями), а також будівництво оглядової вежі на горі Цюхів Верх біля села Орів, звідки відкриється панорамний вид на околиці.

Стартова точка усіх велотрас, велодоріжок та прогулянкових маршрутів знаходиться у Бориславі на горі Буковиця. З допомогою чотирикрісельного витягу, який уже споруджено, можна буде комфортно дістатись на вершину та обрати необхідну трасу чи вибраний маршрут. Взимку велошляхи стануть маршрутами для бігових лиж, оскільки вони спроектовані так, щоб спеціалізована техніка змогла утрамбувати сніг.

Загальна вартість проекту – 11,8 млн грн: 9,44 млн (80%) – кошти державного фонду регіонального розвитку і 2,36 (20%) млн – співфінансування з місцевих бюджетів). Проект заплановано реалізувати упродовж 2021 року

«Реалізація цього проекту стане ще одним вагомим кроком до покращення туристичної привабливості Борислава та всього регіону. Це значно розширить коло інтересів та привабить ще більше туристів до нашого міста, зокрема тих, хто любить активний та екстремальний відпочинок», – зазначає міський голова Ігор Яворський. 

Нагадаємо, що ініціатором проекту є колектив гірськолижного комплексу «Буковиця» на чолі з його спортивним директором Дмитром Мицаком. Як зазначає Дмитро Віталійович, «Велобескиди» – це не просто міжмуніципальний проект: «Це ідея, яка змогла об’єднати три громади заради спільної цілі – розвитку туризму в регіоні».

Співзасновник ГК «Буковиця», депутат Бориславської міської ради Віталій Мицак зазначає: «Направду проведено титанічну роботу задля того, щоб проект отримав шанс на втілення. Так, ми ініціювали ідею, але не дійшли до того етапу, на якому є зараз, якби нас не підтримала така велика кількість людей. «ВелоБескиди» – це спільна злагоджена робота однодумців. Користуючись нагодою, хочу висловити щирі слова вдячності за колосальну підтримку голові Львівської обласної адміністрації Максиму Козицькому, голові Львівської обласної ради Ірині Гримак, народним депутатам Оресту Саламасі та Андрію Лопушанському, начальнику управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталі Табаці та колективу управління, міському голові Борислава Ігорю Яворському, працівникам відділу розвитку Бориславської міської ради, міському голові Трускавця Андрію Кульчинському, селищному голові Східниці Івану Піляку, голові ГО «Європейська інтеграція України» Івану Цигеньку і всім небайдужим, хто долучився до цієї роботи. Неможливо перелічити всіх, але я впевнено можу сказати, що без вашої всебічної підтримки не вийшло б нічого.

Детальніше про пішохідно-трекінгову та велосипедну інфраструктуру, яка буде реалізована на маршруті:

  • Велошлях №1 – від м. Борислава через Буковицю до гори Цюхів Верх. Орієнтовна довжина – 6,34 км. Перепад висоти 379 м. Рівень складності – легкий. Гора Цюхів Верх – це вершина у Сколівських Бескидах та найвища точка Орівської скиби. Ця гора є кінцевою точкою маршрут, і саме тут буде встановлено 15 – ти метрову оглядову вежу, звідки відкриється панорамний вид на околиці. На маршруті буде працювати система фіксації часу, яка буде показувати час проходження, середню швидкість та місце велосипедиста серед усіх поточних учасників, що проїдуться цим маршрутом.
  • Велошлях № 2 – від м. Борислава по горі Буковиця до Державного історико-культурного заповідника «Тустань», розташованого біля села Урич (Сколівський район, Львівська обл.).
    Орієнтовна довжина – 10,65 км. Перепад висоти 386 м. Рівень складності легкий.
  • Велошлях № 3 – від м. Борислава по горі Буковиця до смт. Східниця. Орієнтовна довжина – 11,81 км. Перепад висоти 412 м. Рівень складності середній.
  • Велошлях №4 – від м. Трускавець (майдан Незалежності) до м. Борислав через гору Буковиця. Орієнтовна довжина – 5,52 км. Перепад висоти 110 м. Рівень складності – дуже легкий. Відпочиваючи в м. Трускавець, велосипедист зможе проїхатись лісовою дорогою через мішані ліси та дістатись до гірськолижного комплексу «Буковиця». А звідти вже відкривається можливість для велопрогулянки місцевими гірськими велошляхами.
  • Велотраса № 1 – в м. Бориславі на горі Буковиця. Орієнтовна довжина – 1,8 км. Перепад висоти 160 м. Рівень складності – легкий. Траса призначена для початкового та середнього рівня катання на гірських велосипедах. Ідеально підходить для проведення велосипедних шкіл та для катання батьків з дітьми. Працює крісельний витяг.
  • Велотраса № 2 – в м. Бориславі на горі Буковиця. Орієнтовна довжина – 1,0 км. Перепад висоти 160 м. Траса призначена для тренування спортсменів та велосипедистів високого рівня майстерності. Параметри велосипедної траси дозволять проводити на ній змагання обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня. Також працює крісельний витяг.

Пішохідні маршрути

  • № 1 «Цюхів діл» – від м. Борислава по горі Буковиця до гори Цюхів Верх. Орієнтовна довжина – 6,34 км. Перепад висоти 379 м. Рівень складності – легкий. На маршруті передбачено нанесення маркування, встановлення системи фіксації часу, яка буде показувати час проходження, середню швидкість та поточне місце туриста серед усіх учасників, встановлення стартового та фінішного порталів, де учасник зможе сканувати свій абонемент та отримати SMS з даними про свій результат та інформацію, з яким часом маршрут пройшли інші учасники.
  • № 2 «Ядвігін тракт» – від м. Борислава по горі Буковиця до Державного історико-культурного заповідника «Тустань», розташованого біля села Урич (Сколівський район, Львівська обл.). Орієнтовна довжина – 10,65 км. Перепад висоти 386 м. Рівень складності – легкий. На маршруті передбачається нанесення маркування по маршруту. Траса з додатковими спортивними елементами. Починаючи з 2 км маршруту кожні 800 м буде встановлено зони теренкуру (качелі, пеньки для тренувань балансу, бум бревно, турнік драбинкою, смуга перешкод), місця, де можна потренуватись, виконуючи різноманітні вправи на силу та баланс.
  • № 3 «Золота баня» – від м. Борислава по горі Буковиця до смт. Східниця. Орієнтовна довжина – 11,81 км. Перепад висоти 412 м. Маршрут пролягає через гору Цюхів Верх, на ньому також буде нанесено маркування.
  • № 4 «Монастирська дорога» – у м.Бориславі по горі Буковиця до гори Городище. Орієнтовна довжина – 10,82 км. Перепад висоти 280 м. Рівень складності – легкий. Нанесення маркування по маршруту.
  • № 5 «Соляний шлях» – від м. Борислав (ГК «Буковиця») до м. Трускавець (готель «Ріксос»). Орієнтовна довжина – 20,02 км. Перепад висоти 280 м. Рівень складності – важкий. Нанесення маркування по маршруту. Надзвичайно мальовничий та складний маршрут проходить через дві вершини – Цюхів Верх та Бобовище, оглядову панорамну точку на хребті Діла, звідки, як на долоні, видно Трускавець, і завершиться трекінг біля готелю «Ріксос» у м. Трускавці.

Особливістю пішохідних маршрутів є те, що вони популяризуватимуть історико-культурну спадщину регіону, яка буде відображена вздовж маршрутів на інформаційних таблицях з локальною історією доріг.

Проходячи маршрутом № 1 «Цюхів діл» туристи зможуть дізнатися, що у 1912 році вперше виникла ідея спорудження канатної дороги Трускавець – Цюхів Діл (через Борислав) як одна із складових плану розвитку міста-курорту Трускавець. Мандруючи маршрутом № 2 «Ядвігін тракт» довідаються про те, що відлік часу існування Борислава історики ведуть від першої писемної згадки про нього – документа королеви Ядвіги, датованого 19 березня 1387 року. Долаючи маршрут № 3 «Золота баня» можна дізнатися, що таку назву у давнину мала Східниця та звідки її походження. Маршрут № 4 «Монастирська дорога» приведе туриста на гору Городище, де колись знаходився монастир Борислав, про який згадано було у дарчій грамоті королеви Ядвіги. Мандрівка маршрутом № 5 «Соляний шлях» дасть змогу дізнатися, що у 15-17 століттях Борислав був одним із центрів солеваріння на Україні, звідки сіль возили в Литву, Польщу, Угорщину, Румунію.