війна на порозіРосія висунула фрегати ЧФ з крилатими ракетами «Калібр»

У Сирії все більше розгорається велика війна між Туреччиною і Росією з її союзною урядовою армією Асада.

Російські ВКС завдали потужного авіаудару по позиціях турецьких військових. Атака з повітря була здійснена в районі сирійського селища Балюн, що розташоване в провінції Ідліб. Про це повідомив Telegram-канал «Український Діалог» з посиланням на твіт глави програми по боротьбі з екстремізмом і тероризмом американського Інституту Близького Сходу Чарльза Листера, передає Д-НК.

В результаті удару ВКС знищена посадочний майданчик армійської авіації Туреччини на даху двоповерхового пункту управління, повідомляє глава програми по боротьби з екстремізмом і тероризмом американського Інституту Близького Сходу Чарльз Лістер. Щонайменше 29 турецьких солдатів і кілька джихадистів були вбиті в результаті ракетно-бомбового удару російськими ВКС. «Після цієї атаки всі об’єкти режиму [Асада] тепер є ворожими для Турецької Республіки. Ми розглядаємо цей інцидент як напад режиму на міжнародне співтовариство. Завтра вранці ми запустимо процес консультацій з НАТО. Атака на Туреччину також є атакою на НАТО. Північноатлантичний альянс повинен підтримати Туреччину », — представник правлячої партії Омер Челік.

Командування авіабази Хмеймім, за словами Чарльза Листера, сьогодні заборонило туркам використовувати повітряний простір Ідліб, поранених доводиться евакуювати по землі. Однак незважаючи на погрози режиму, вертольоти Туреччини порушили заборону і увійшли в повітряний простір для евакуації. Через деякий час після бомбардувань, турецька влада екстрено скликали Раду національної безпеки і оборони, після якого з’явилася інформація про те, що Туреччина має намір оголосити військовий стан.

війна на порозі

У ЗМІ повідомляють, що офіційне оголошення війни режиму Сирії та її союзників буде опубліковано рішенням парламенту вже 28 лютого. Президент Туреччини Ердоган звернеться з екстренною заявою. Також турецька сторона запросила консультації з НАТО щодо ситуації в Ідлібі. Глава Управління по зв’язках Адміністрації президента Туреччини Алтун прокоментував цю ситуацію такою заявою:

«На дії нелегітимного сирійського режиму, який розвернув зброю проти турецьких солдатів, буде дано багаторазовий відповідь».

Після такого підживлення рівня напруги в регіоні, не можна не згадати про нещодавні заяви турецької сторони і Ердогана зокрема, про можливе повне закриття протоки Босфор. Раніше Туреччина його перекривала частково, тепер же у неї є всі підстави для того, щоб закрити цей торгово-військовий морський шлях повністю. Це не буде дуже вже критично для Російської Федерації, однак зможе вставити їй дуже серйозні палиці в колеса. Тим більше з огляду на той факт, що раптово і в поспіху з Севастополя вийшло кілька російських фрегатів проекту 11356 «Адмірал Григорович» і «Адмірал Макаров» Чорноморського флоту ВМФ Росії з крилатими ракетами «Калібр» на борту.

Скоріш за все, це була спроба Росії встигнути розгорнути додаткові сили в Середземному морі.