втрати достойнихУ Трускавці вчора, 20 лютого, провели в останню путь військового лікаря, одного із засновників «Шпиталю Майдану» Зеновія Допілку

Про це повідомляє Трускавецька міська рада, передає Д-НК.

«19 лютого завершився життєвий шлях волонтера та військового лікаря Зеновія Допілки, який був одним із засновників «Шпиталю Майдану», — йдеться у повідомленні.

Зіновій тривалий час боровся із тяжкою хворобою.

Відзначається, що його серце зупинилося в символічні лютневі дні, коли Україна вшановує всіх Героїв Майдану.

Зеновія Допілку поховали на місцевому кладовищі у Трускавці. У чоловіка залишилась дружина та двоє дорослих дітей.

«Це був відчайдушний патріот і просто лікар від Бога. А ще прекрасна, безвідмовна людина. З перших днів Майдану він поїхав у столицю. Організував із колегами «Шпиталь Майдану». Коли почався штурм, там рятували наших поранених хлопців. Після Революції Гідності Зеновій одразу подався як військовий хірург на Схід. Пройшов від Щастя до Маріуполя. Завжди на нулі, там, де найбільше потрібна була поміч. Ми втратили таку людину, яка ніколи не зупинялася, не боялася і не залишалась осторонь навіть тоді, коли вже йому самому була потрібна допомога. Зеновій був засновником реабілітаційного центру у Межигір’ї для сімей, які проживають у «сірій зоні», – розповідає LMN про покійного подруга Світлана Кириліна.

Зеновій Допілка про страшну хворобу дізнався три роки тому. У нього медики виявили рак легень. Проте, зі слів рідних, чоловік навіть після операції та хіміотерапії їхав рятувати наших військових на Схід.

«Постійно на ногах і постійно у русі. Таке було враження, що він спішив допомогти, якомога більше врятувати тих, хто мав жити. Останні дні був у Києві на лікуванні і наче щось відчув, сказав, що треба йому додому. Вчора помер. Його не стало символічно, якраз у ті дні, коли всі вшановують Героїв Небесної сотні, за чиє життя він так ревно боровся, – розповідає племінник покійного Микола Допілка. – Дядько як лікар знав про свою хворобу з самого початку. Припускав, що захворіти міг ще на Майдані. Можливо, в організований ними Шпиталь хтось підкинув якийсь радіоактивний матеріал. Адже багато людей, які працювали тоді з ним, також зараз борються з онкологією».