Трускавець - перевізникиВ багатьох містах сьогодні гостро стоїть проблема пільгових перевезень, Трускавець не виняток

Мешканці нарікають на перевізників, на те, що останні відмовляються перевозити всіх без винятку пільговиків, як це передбачено законом. Щоб вижити в ринкових умовах перевізники шукають альтернативу пропонуючи мешканцям графіки, та обмеження в кількості пільговиків на один рейс. У Трускавці ця проблема не нова, триває вже роки.

До цього часу вирішенням проблеми були покриття витрат за пільговиків з державного бюджету. Про це говорить і директор «Інтертранстуру» Іван Асафат – перевізник, який каже, що багато міст та районів в області успішно користувались можливістю відшкодування транспортних перевезень по пільговому проїзду, але не Трускавець.

За весь час поки діяв закон про відшкодування місто не добивалося компенсаційної пільги, адресувавши всі витрати на перевізників, а ті намагаються поділити їх з мешканцями.

Втім, схоже, що в проекті бюджету на 2016 рік цієї пільги взагалі не буде передбачено. За словами заступника міського голови Трускавця Олексія Балицького народні депутати, зокрема депутати від Львівщини будуть вносити пропозицію, щоб кошти на відшкодування були враховані. Якщо правки буде внесено, то за попередніми даними Трускавець може розраховувати на 400 тисяч гривень відшкодувань. Якщо ж з якихось причин Верховна Рада не прийме правки щодо компенсацій, місту доведеться шукати власні резерви. Так чи інакше проблему потрібно вирішувати в інтересах громади, оскільки це дасть можливість компенсувати проїзд за пільговиків, разом з тим вимагати від перевізників нормального ставлення до пенсіонерів та інших пільгових категорій, людей які проживають у Трускавці й користуються громадським транспортом.

Леся Боднар Truskavets.City