будівництво у ТрускавціНа засіднанні планується розгляд питання про надання дозвілу на заїзд до будмайданчика через курортний парк

У вівторок, 27 березня, виконавчий комітет Трускавецької міської розглядатиме проект рішення «Про проведення підготовчих робіт», згідно якого мають затвердити

проведення робіт та схему руху транспорту для будівництва торговельно-розважального центру у курортному парку Трускавця.

Відповідно до проекту рішення, демонтаж існуючої будівлі на вул. Торосевича, 8 триватиме впродовж березня-травня, заїзд техніки на майданчик та вивезення будівельних матеріалів здійснюватиметься з боку вул. Суховоля або через бульвар Торосевича й далі вулицею Джерельна. Проведення ж земляних робіт відбуватиметься впродовж червня – вивезення землі дозволяється через бульвар Торосевича і по вул. Джерельній.

Як відомо, бульвар Торосевича і вулиця Джерельна знаходяться у першій зоні санітарної охорони мінеральних джерел курорту. Тому мешканці міста-курорту обурені такими намірами міської ради.

будівництво у Трускавці

Окрім того, функціонування масштабного торговельно-розважального центру, площа якою перевищить 6 тис. м кв., матиме значне навантаження на довкілля і навіть на візуальне сприйняття як трускавчан, так і відпочивальників. Немає жодних заперечень щодо намірів приватного власника на реалізацію інвестиційного проекту, однак новозбудований об’єкт не повинен негативно впливати на комфортне життя у місті-курорті. Оскільки право на безпечне для життя та здоров’я довкілля є фундаментальним правом людини і громадянина — згідно ст. 50 Конституції України «кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди».

Тому трускавчани вимагають, аби члени виконавчого комітету перед тим, як ухвалювати будь-яке рішення щодо організації робіт з будівництва центру торгівлі, зобов’язали інвестора провести експертизу проекту щодо впливу на навколишнє середовище. Така вимога міститься у ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля», який набув чинності у грудні минулого року.Одним із ключових елементів нового закону є роль думки громадськості.

Тож усіх охочих долучитися до процесу відстоювання позиції трускавецької громади – закликаємо взяти участь у засіданні виконавчого комітету. Воно розпочнеться о 10.00 год., 27 березня, у залі засідань міської ради.

Ольга КУЦ

Джерело: Джерела Трускавця