транзит з мордоромТранзитні перевезення між Україною та московією з 2012 року зменшились більш ніж у 5 разів

Про це заявив в.о. голови Укрзалізниці Євген Кравцов в ефірі Радіо НВ, передає ДНК.

«Експортно-імпортні операції, які дозволені, з/до мордору також зменшилися у кілька разів з початку військових дій. Якщо говорити про транзитні перевезення, то вони з 2012 року зменшились більше ніж у 5 разів», — сказав він, додавши, що здебільшого з Росії завозиться переважно вугілля, матеріали для будівництва.

При цьому Кравцов зазначив, що втрата транзиту для Укрзалізниці — це мінус, адже такі перевезення надають більше доходів ніж внутрішні: «Вартість транзитних перевезень переважно у 4 рази дорожча від внутрішніх».

«Наразі у нас є сполучення з московією, але пасажиропотік зменшується з року в рік. Втрата транзиту, не тільки з московії, але й з Середньої Азії, через обмеження з боку ерефії та у інших напрямках, є дуже суттєвим і серйозним економічним питанням для безперебійної роботи Укрзалізниці. І ті кошти, які недоотримані з транзиту, їх необхідно отримати на внутрішньому ринку. Для цього необхідно підвищувати тарифи на внутрішньому ринку», — сказав він.

Крім того, голова Укрзалізниці зазначив, що зменшилися обсяги і пасажирських перевезень. За його словами, у 2013 році обсяг перевезення становив більш ніж 5 млн осіб, тоді як за результатами 2017 року перевезено менш ніж 1 млн пасажирів.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв про наміри припинити залізничне сполучення з мордору.

Пізніше Міністерство інфраструктури підготувало низку пропозицій щодо протидії мордору в межах її діяльності в Азовському басейні та на окупованих територіях, включно з припиненням пасажирського сполучення із нонфією.

При цьому міністр транспорту мордоруї Євген Дітріх заявив, що відомство розробило заходи у відповідь на можливе припинення Україною залізничного та автобусного сполучення з ерефією.

Пізніше Омелян заявив, що Україна не планує блокувати транзит ерефійських товарів.

Зазначимо, що Укрзалізниця отримала 177,5 млн грн прибутку від пасажирських перевезень Україна-московія за січень-червень 2018 року.