смартфониКомпанії готуються субсидувати розумні пристрої, продавати їх по 100 $ і повертати на рахунок тисячі гривень, тільки б купили новий гаджет

Смартфони, як колись мобільні телефони, стають в Україні загальнодоступними пристроями. Розумний мобільний пристрій з цілком пристойними технічними характеристиками вже цілком можна придбати за 200$.

Протягом останніх 5 років продажі смартфонів в Україні щороку зростає на 30%. Тільки за перше півріччя 2017 року, за даними GfK, в Україні було продано майже 2 млн. смартфонів.

І цей ринок стає привабливий не тільки для виробників гаджетів, дистриб’юторів і рітейлерів.

Оновлення парку перед 4G

Наповнювати смартфонами ринок активно взялися останнім часом і мобільні оператори. В їхніх інтересах перевести всіх своїх клієнтів на розумні пристрої. Мета надання додаткових послуг. Це можуть бути всі ті сервіси, до яких українці звикли в домашніх інтернет мережах оплата платежів, покупка товарів, соцмережі, месенджери і так далі. А після появи в Україні в 2018 році 4G в мобільних мережах по ідеї повинно бути комфортно дивитися YouTube і ТБ.

У мережах стільникових операторів, як показало опитування, вже близько 30% смартфонів підтримують LTE. Нові сервіси вже є кому надавати. Але хотілося б більше клієнтів. Тому компанії починають йти на будь-які кроки, щоб розширити аудиторію.

Як розповів директор по продажах та абонентського обслуговування Vodafone Євген Булах, в наступному році оператор почне активно продавати в своїй роздрібній торгівлі LTE-смартфони. Це буде широка лінійка моделей, в тому числі ексклюзивних, в цінових категоріях від 100-150$. Гаджети будуть реалізовуватися як через власний online-магазин, нова версія якого буде запущена в першій половині 2018 року, так і через партнерські проекти. «У тому числі з найбільшим гравцем інтернет-рітейлу магазином Rozetka».

Дуже сміливі кроки

Київстар, щоб смартфонізквати своїх абонентів, йде на більш радикальні заходи. Так, нещодавно оператор оголосив, що протягом двох місяців буде продавати смартфони в своїх магазинах і повертати 20% вартості від кожного з них на мобільний рахунок (на послуги зв’язку) або оплачувати 2 платежі розстрочки. Очевидно, оператор проводить таку акцію в рамках експерименту. Так як кешбек по деяких моделях дійсно значний. Так, наприклад, при покупці Samsung Galaxy Note 8 абоненту повернуть близько 6 000 грн. Швидше за все, це буде навіть менше собівартості пристрою. Оператор інвестує в такий спосіб в абонента, який теоретично буде витрачати в майбутньому більше грошей на послуги зі свого преміум-пристрою.

У Київстарі кажуть, що продажі смартфонів в їх інтернет-магазині виросли в цьому році на 180%, не розкриваючи абсолютних цифр. І введений кешбек, за словами представника прес-служби, вже спровокував новий приріст.

Lifecell теж готує сюрпризи після нового року. Нагадаємо, в цьому році він заснував дочірню компанію Paycell. Як говориться в звіті Turkcell (власник українського оператора), за третій квартал, нова дочірня структура була заснована в тому числі і для того, щоб надавати абонентам кредит на пристрої.

Зараз оператор при купівлі смартфона в його магазині теж надає абоненту своєрідний кешбек надає певний обсяг послуг на 6 і 12 місяців. Як повідомили вчора в його прес-службі, у компанії вже ідеї і щодо отримання субсидій. «І проекти в розробці, але поки ми не готові озвучити деталі», інтригують представники lifecell.