SpaceXSpaceX Ілона Маска успішно запустила в космос легендарну Falcon Heavy

Американська компанія SpaceX здійснила успішний перший запуск своєї надважкої ракети Falcon Heavy з корисним навантаженням у вигляді капсули з електромобілем Tesla.

Про це повідомляє ДНК. Falcon Heavy була запущена у вівторок, 6 лютого, з Космічного центру ім. Кеннеді, що в американській Флориді.

Вона вивела в космос капсулу зі спортивним електромобілем Tesla Roadster — особистим авто глави SpaceX Ілона Маска. Усередині капсули встановили камери, які дозволили жителям Землі насолодиться неймовірним першим польотом Falcon Heavy. Крім того, в ході польоту безперервно грала знаменита пісня Space Oddity легендарного Девіда Боуї. Згідно з планами SpaceX, капсула з Tesla, подолавши понад 400 мільйонів кілометрів, влаштується на орбіті Марса.

Що стосується Falcon Heavy, то це багаторазова ракета. Після виконання завдань вона, розділившись на 3 частини, повернулася на Землю. Це на сьогоднішній день сама вантажопідйомна ракета в світі — вона здатна виводити на орбіту до 64 тонн. Примітно, що ідея використовувати в якості корисного навантаження при першому польоті Falcon Heavy саме електромобіль належить Ілону Маску. Він захотів запустити до Марса «щось незвичайне», що вразить населення Землі, змусить «відчувати».