припинення газопостачанняПостачальники сказали, скільки доведеться платити українцям

З 1 травня в Україні значно зросли ціни на газопостачання населення. В середньому тариф збільшився до 8 грн за кубометр.

Постачальники газу в Україні опублікували інформацію про те, за якими тарифами населення буде платити за газ. Ціни серйозно виросли з 1 травня. Інформація по тарифам була опублікована на сайтах українських постачальників «блакитного палива», передає Д-НК.

Так, енергетичний гігант України «Нафтогаз» збільшив тариф більш ніж на гривню — до 7,96 грн за кубометр. Однак така ціна встановлена ​​не для всіх регіонів. Там, де у компанії немає конкурентів, кубометр газу подорожчав до 9,57 грн.

Деякі постачальники встановили тариф нижче «Нафтогазу». Наприклад, найменшу річну вартість газу пообіцяла своїм українським споживачам компанія «Агросинтез трейдинг» — 7,80 грн за кубометр.

В середньому по Україні більшість постачальників встановили тариф у 7,99 грн за кубометр газу. Але є і компанії, які планують продавати «блакитне паливо» українцям за вищою ціною. Найвищі тарифи в 13,5 грн. за кубометр встановили обласні енергетичні компанії, що управляють Житомира, Чернівців та Херсона.

Варто відзначити, що після тарифних протестів по Україні влада зобов’язала всіх постачальників публікувати ціни на газ на весь рік, щоб підвищення не були несподіванкою для споживачів. Тарифну сітку компанії були зобов’язані опублікувати на своїх сайтах до 25 квітня.