Тариф на водуСьогодні виконавчий комітет Трускавецької міської ради затвердив новий тариф на водопостачання

Відтепер ціна на воду у Трускавці становитиме 46,20 грн за кубометр.

Лише вчора наприкінці дня на офіційному сайті Трускавецької міської ради з’явився анонс сьогоднішнього засідання виконкому та проект рішення про затвердження нового тарифу на воду. Досі Трускавецький водоканал просив підвищити тариф до 55 гривень за кубометр води. Однак, через спротив громади, рішення на попередньому засіданні виконавчого комітету затвердити не змогли.

Не зумівши затвердити такий тариф, виконкому на розгляд підготували нові розрахунки. Вже не 55 грн, а 46,20 грн за кубометр води. Звідки взялись саме такі цифри? Чим вони обгрунтовані? Сказати важко. Адже розгляд питання та затвердження нового тарифу відбулось за закритими дверима кабінету міського голови.

Засідання виконкому сьогодні провели в форматі відео-конференції. Зробили це аби уникнути присутності людей на засіданні та попередити можливий тиск, який чинитиме громада на роботу виконкому.

Однак люди в раду таки прийшли. Спершу трускавчани зібрались в залі засідань міської ради, де мали намір дивитись онлайн-трансляцію засідання виконкому. Але підключитись до zoom-конференції не змогли. В результаті всі попрямували в кабінет міського голови, де зібралась більша половина виконавчого комітету ради. На момент, коли мешканці зайшли в кабінет міського голови, рішення вже розглянули і виконком приступив до його голосування.

“Я хотів підключитись до відео-конференції з телефону, але не зміг. Коли я прийшов в кабінет міського голови рішення вже проголосували без мене” – розповідає член виконкому ТМР Володимир Паславський.

Прийшли на розгляд питання і декілька депутатів – представники Батьківщини та КУН. Майже годину в кабінеті міського голови тривали протестні вигуки та перепалки між присутніми, яких втихомирювали представники поліції. Дісталось і представнику прес-служби міської ради, якого активісти облили водою.

Та незважаючи на крики протестувальників, виконком таки підтримав рішення щодо підвищення тарифу на воду. Всі присутні 15 членів виконкому проголосували “ЗА” та підтримали підвищення тарифу до 46,20 грн за кубометр води. За таке рішення проголосували члени виконавчого комітету: Андрій Кульчинський, Олена Петранич, Наталія Пономаренко, Олександр Ткаченко, Олексій Балицький, Мирон Флюнт, Святослав Стефанків, Василь Ірод, Павло Пасічник, Михайло Кіселичник, Володимир Павлишин, Зоряна Скибак, Наталія Сов’як, Микола Федоричак, Степан Вовків.

Новий тариф мав би убезпечити підприємство від подальшого зростання боргів, в яких і так роками потопає “Трускавецький водоканал”. Однак рада не виключає, що через певний час тариф доведеться переглядати знову.

Заборгованість ТОВ “Трускавецький водоканал” сягає більше 20 мільйонів гривень. З них більше 8 мільйонів – борг по сплаті ПДВ. Понад 12 млн грн – заборгованість перед Дрогобичем за покупну воду, яка тягнеться роками. Підприємство досі не вживало заходів для вирішення існуючої проблеми.

Нагадаю, до 2018 року ТзОВ “Трускавецький водоканал” перебувало у власності міста на 51%, Інші 49% належали приватному інвестору “Альфа плюс”. У 2018 році “Альфа плюс” вийшла з засновників ТзОВ “Трускавецький водоканал” і єдиним засновником підприємства залишилась Трускавецька міська рада. Форма власності по сьогоднішній день не змінена на комунальне підприємство, а залишається ТОВ.

Відповідно до статуту підприємства, – господарською діяльністю керує директор, а управління товариством здійснюють загальні збори засновників. Так як зараз єдиним засновником є міська рада, то це – міський голова Трускавецької міської ради Андрій Кульчинський.

Минулого тижня сесія Трускавецької міської ради визнала роботу директора водоканалу Віктора Марченка незадовільною та вимагала його звільнення. Однак міський голова досі не поспішає розривати договір з Марченком і останній продовжує обіймати посаду очільника водоканалу.

Ніна Федько

Джерело: truskavets-online.info