священники сепаратистиВідмова окремих священнослужителів УПЦ Московського патріархату в Запоріжжі відспівувати трагічно загиблої дитини обернувся для них не тільки грандіозним скандалом, а й кримінальною справою

Про це повідомила прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган, передає ДНК. Вона зазначила, що в четвер, 11 січня, в відношенні окремих осіб з УПЦ МП Запоріжжя і «Союзу православних «Радомир» було заведено кримінальну справу за статтею 161 КК України ( «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками»).

За словами Сарган, на це ГПУ спонукав той факт, що вищевказані особи розпалюють національну і релігійну ворожнечу між громадянами України, провокують масові заворушення своєю проросійською позицією і вибірковим підходом до здійснення релігійних обрядів.

«Зазначені особи засуджують спілкування представників церкви українською мовою, чим принижують гідність українців. Крім того, допускають висловлювання про єдність слов’янських православних народів під духовним наставництвом Російської православної церкви.

Серед прихожан храмів поширюється інформація про необхідність об’єднання України з ерефією і засуджується європейський напрямок розвитку нашої держави, засуджується проведення АТО, а також виправдовуються агресивні дії Мордора по відношенню до України», — розповіла Сарган про гріхи московської патріархії.

Вона зазначила, що через резонансність справи воно було доручено спецслужбам — СБУ. Скандал з УПЦ МП вибухнув після відмови відспівувати маленького хлопчика, який загинув через самогубця. Чоловік викинувся з вікна багатоповерхівки прямо на дитину. У Московській патріархії відмовилися проводити з ним обряд через хрещення в Київському патріархаті.