квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

Львів театральний

Львів театральнийНемає сенсу сперечатися, що Оперний театр – це краса Львова, гордість міста. Зигмунд Горголевський – його архітектор – скоротив собі віку через пересуди, що будівля просяде і завалиться. А все тому, що театр збудували в долині Полтви на болотах. Пліткарі не брали до уваги, що Львівський оперний театр перший в Європі має бетонний фундамент. Та перш ніж час зміг довести, що з будівлею нічого не трапиться, архітектор не витримав психологічного тиску.

Незважаючи на те, що Оперному пророкували недовге життя, будівлю оздобили архітектори на славу. Фасад – це і колони, балюстради, алегоричні скульптури, і ніші. Головний карниз увінчаний статуями восьми муз, а фронтон – скульптурою «Слави» у центрі, «Комедії» та «Трагедії» з боків. Розкішшю вражає й інтер’єр театру. Можна замовити екскурсію театром у самих його працівників. Вам розкажуть і про Соломію Крушельницьку, чиє ім’я носить мистецький будинок.

Не може похизуватися такою архітектурною витонченістю будівля Львівського академічного театру імені Леся Курбаса. Та його родзинка – це цікава, неординарна подача текстів акторами. Глядач ніколи не може напевно знати, що побачить, як йому подадуть Сковороду, Платона чи Ліну Костенко – все загадка.

Загалом же у Львові безліч театрів: професійних із них – вісім. Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької привабливий насамперед виставами за творами українських класиків. Якщо ви до Львова приїхали з дітьми, то на ваш вибір три театри: театр-студія «І люди, і ляльки», ляльковий театр, Перший український театр для дітей та юнацтва. Вистави з ляльками чи без, повчальні, просвітницькі, або пізнавальні. Цікаво на своєрідному душевному дійстві буде не тільки малюкам, а й дорослим.

Режисери, актори Львівського драматичного театру імені Лесі Українки найперше – досліджують творчість письменниці та працюють над втіленням на сцені все нових її творів. Хоча звертаються за натхненням і до сучасних драматургів. На базі театру навчаються акторській майстерності та театрознавству студенти Львова.

Присвятити вечір театру – у Львові це просто. Обирати, на чиї вистави піти, можна одразу ж після розміщення в орендованій квартирі. Яку простіше всього знайти на http://day.lun.ua. Тут і пропозиції відфільтрувати можна: потрібна вам одно-, двокімнатна, в якому районі, з газовою плитою чи без. Головне, щоб було, куди після вистави йти!

 

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.