природній газЗапасів природного газу в Україні вистачить на 15 років

Про це заявив комерційний директор Національної акціонерної компанії (НАК) Нафтогаз України Юрій Вітренко в ефірі телеканалу Прямий., передає ДНК.

Він зазначив, що зараз в Україні видобувається близько 20 млрд куб. м. газу. «З цих 20 млрд ми видобуваємо – наша дочірня структура Укргазвидобування – приблизно 15,5 млрд куб. м. газу. А все інше – це приватні компанії, включаючи Укрнафту, де у нас є мажоритарний пакет», – сказав Вітренко.

При цьому, комерційний директор НАК заявив, що видобуток газу можна значно збільшити. «Для Укргазвидобування минулий рік був рекордним – ми збільшили видобуток на рівні, найвищому за останні 23 роки. Там зростання приблизно було 4,4%. Тобто у нас є величезні потенціал збільшення видобутку. Якщо подивитися на співвідношення обсягів видобутку і запасів, які у нас є, – у нас це співвідношення є найкращим серед практично всіх європейських країн і багатьох країн в світі. тобто у нас запасів вистачає приблизно на 15 років, вже існуючих, не кажучи про те, що ми можемо насправді збільшити ресурсну базу», – розповів він.

Нагадаємо, що видобуток природного газу в Україні в січні-червні 2018 року скоротився на 0,5% (-55,1 млн куб. м.) в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року – до 10,2 млрд куб. м., видобуток нафти c газоконденсатом збільшилася на 0,1% (+1,1 тис. тонн) – до 1,1 млн тонн.