Передбачається створення ефективної системи рекрутингу та комплектування сил оборони

Військова стратегія України, прийнята Президентом Володимиром Зеленським 25 березня, передбачає заміну строкового призову службою в резерві. Про це йдеться в указі глави держави №121 від 25 березня.

«Законодавче унормування переведення Збройних Сил України та інших складових сил оборони на професійну основу з заміною строкової військової служби обов’язковою службою у військовому резерві», — сказано в частині «Цілі, пріоритети та завдання реалізації державної політики у військовій сфері, сфері оборони і військового будівництва» .

Повідомляється про створення мотиваційних чинників для проходження військової служби у військовому резерві, участі в територіальній обороні, підвищення ефективності підготовки резервістів і військовозобов’язаних, формування потужного військового резерву.

Передбачається створення ефективної системи рекрутингу та комплектування сил оборони професійним, підготовленим і мотивованим особовим складом, вдосконалення мобілізаційної підготовки, облік військово-навченого людського ресурсу, підготовка до військової служби і військово-патріотичне виховання молоді, впровадження підготовки громадян до комплексної обороні України.