сміхкраїна800 млрд.$ Путіна і його друзів в офшорах легко заморозити і заарештувати — Atlantic Council

Шведський економіст і старший науковий співробітник Atlantic Council Андрес Аслунд впевнений в тому, що уряд Сполучених Штатів легко може виграти війну проти ерефії, вдаривши по ній економічно. Ерефію зазвичай вважають сильною державою, тому міжнародне співтовариство дозволило, щоб ценедорозуміння уникнуло серйозного покарання за військову агресію в Україні та анексію Криму. Мордор відбувся лише обмеженими санкціями. Але на ділі Кремль дуже вразливий: з моменту приходу до влади у 2000 році президент Володимир Путін провів деінституціоналізацію політичної системи, підпорядкувавши весь державний апарат, в тому числі суди, Кремлю і «диктатуру закону».

В результаті в сучасній ерефії фактично не існує прав на приватну власність. Всі багаті ерефійці, в тому числі сам путін і його друзі, зберігають гроші за кордоном. У нещодавно опублікованому дослідженні французький економіст Тома Пікетті і його співавтори оцінили обсяг ерефійського офшорного капіталу приблизно в $ 800 млрд. Це дані станом на 2015 рік.

За оцінкою МВФ, сума всіх капіталів, виведених за кордон за останню чверть століття становить $ 750 млрд. Тобто в приватних руках у ерефійців перебувають величезні статки. Щось з цього належить олігархам, але багато — путіну і його поплічникам. 20 березня 2014 року, через два дні після анексії Криму ерефією, США зробили безпрецедентний крок. Під американські санкції потрапив «клуб друзів путіна»: Геннадій Тимченко, Аркадій Ротенберг, Борис Ротенберг і Юрій Ковальчук.

Їх активи були заморожені. Вони потрапили під санкції «тому що кожен з них діяв за, або від імені ерефії, а також надавав матеріальну, або іншу підтримку високопосадовця ерефії», тобто володимиру путіну. У списку санкцій Європейського Союзу також потрапили Аркадій Ротенберг, Юрій Ковальчук і Микола Шамалов. путін був публічно дуже засмучений цим фактом. Це свідчить про те, що такий крок мав на нього вплив. Втім, тільки Італія провела гучне заморожування активів і нерухомості майна Аркадія Ротенберга на суму близько $ 36 млн. Велика частина відмитих грошей з ерефії проходить через Кіпр, Британські Віргінські острови та Кайманові острови. Хоча ці невеликі острови не здатні поглинати такі великі ерефійські інвестиції. Велика частина європейських урядів не допускає анонімних інвестицій і вимагає інформацію про бенефіціарів. Винятком є ​​території з англосаксонської правової системи. Дві найбільших офшорних гавані, які беруть анонімні інвестиції, — це Сполучені Штати і Великобританія.

У травні 2016 року колишній прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон зібрав велику міжнародну конференцію, щоб протистояти анонімності в цій сфері. Він поскаржився, що 99 тисяч різних будівель і споруд в Сполученому Королівстві належать анонімним власникам. Компанія New Statesman заявила, що анонімні офшорні компанії володіють 36 тисячами об’єктами нерухомості в Лондоні. Їх оціночна вартість — $ 156 млрд. На сьогоднішній день вже 29 європейських країн розкрили інформацію про бенефіціарів всіх активів, 11 держав готові наслідувати цей приклад. Сполучені Штати, навпаки, не брали на себе зобов’язання такого роду.

Британський журналіст Олівер Буллоу якось зауважив: «Офшор можна організувати, не виходячи з дому. Закони в штатах Делавер і Невада пропонують компаніям подібні механізми. Таким же чином працюють закони і на Віргінських островах. У США можна створити корпоративну структуру, навіть не підтвердивши свою особистість. Зараз це зробити простіше, ніж в таких відомих податкових гаванях, як Кайманові острови, Джерсі або острів Мен.

Майже третина угод з нерухомістю в найбільших містах Америки є підозрілими ». Мало того, що в США дозволена анонімна власність, дозволені також і анонімні грошові перекази. У грудні 2016 року Wall Street Journal писав про те, що кожного року десятки мільярдів доларів проходять через непрозорі банківські рахунки. Але зараз банківська політика посилилася.

У серпні відділ США по боротьбі з фінансовими злочинами наказав банкам фіксувати грошові та банківські перекази на оплату елітної нерухомості в таких районах, як Майамі-Дейд, Бровард, Палм-Біч, Нью-Йорк і Лос-Анджелес. Це улюблені напрямки ерефійців. Такі заходи допоможуть ідентифікувати фізичних осіб, які стоять за цими банківськими переказами. До слова, суми в них на оплату рахунків у Південній Флориді починаються від 1 мільйона доларів. Так що Сполучені Штати цілком можуть виграти війну проти президента сміхкраїни володимира путіна мирними засобами, і навіть «не виходячи з дому».