терористи ОРДЛОПроєкт «Закону про припинення зловмисної діяльності на ґрунті російського тероризму» виніс сенатор-республіканець Корі Гарднер

Комітет закордонних справ Сенату Конгресу США розглядає законопроєкт, який зобов’язує американського

держсекретаря розглянути питання про те, чи є Російська Федерація країною, яка спонсорує тероризм.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на директорку зі зв’язків з громадськістю та пресою голови комітету Сюзанну Рессі.

Ініціатива також зобов’язує визначити, чи слід оголосити іноземними терористичними організаціями збройні формування на сході України, яких підтримує РФ.

Після голосування у комітеті законопроєкт розгляне Сенат.

Проєкт «Закону про припинення зловмисної діяльності на ґрунті російського тероризму» виніс сенатор-республіканець Корі Гарднер, передає «Голос Америки».

Документ вимагає від Держдепартаменту протягом 90 днів встановити й доповісти Конгресу, чи задовольняє Російська Федерація встановленим законодавством США критеріям для внесення її до списку держав — спонсорів тероризму.

Зазначимо, рішення Держдепартаменту США про визнання країни спонсором тероризму тягне за собою низку жорстких політичних та економічних санкцій, які включають контроль за експортом товарів подвійного призначення, заборона на економічну допомогу, накладення фінансових та інших обмежень.

Рішення про внесення у цей список ухвалюється держсекретарем щодо країн, які «неодноразово надавали підтримку актам міжнародного тероризму». Наразі до цього списку належить Північна Корея, Іран, Сирія і Судан.

Про свій намір домогтись визнання Росії державою-спонсором тероризму Корі Гарднер вперше заявив у червні 2019 року.