сануції ерефіїУ Конгресі США готуються прийняти новий пакет санкцій проти московії

Цього разу, кажуть експерти, це буде не поодинокий постріл по ерефійській економіці, а потужний залп, від якого все

може впасти відразу.

Нові антиросійські санкції вже пройшли розгляд в комітеті Конгресу США у закордонних справах, і там їх схвалили. Залишається лише винести їх на слухання в сенаті, де також висока ймовірність того, що за них проголосує більшість. Принаймні в профільному комітеті за них віддали голоси 17 членів з 22, повідомляє ДНК, посилаючись на телеграм-канал «Кремлівський мамковед».

Зокрема, санкціям буде підданий суверенний борг ерефії, інвестиції в СПГ-проекти за кордоном, а також на суднобудівний сектор і ще деякі сектори кремлівської економіки.

Що стосується санкцій на держборг, то вони можуть привести до обвального падіння рубля, який і так не дуже міцно тримається на ногах. Адже близько 30% облігацій державної позики ерефії зараз знаходиться на руках у закордонних фінансових груп. Якщо їх піддадуть санкціям, інвестори почнуть спішно розпродавати цінні папери, і тоді рублю не минути лиха.

Ситуація в фінсекторі московії і без цих санкцій досить нестабільна. Зокрема, в листопаді Мінфін скасував аукціон шестирічних ОФЗ через великі коливання їх ціни. Банки почали позбавлятися від держоблігацій. Вони розпродали їх на суму в 145 мільярдів рублів. При цьому приплив іноземного капіталу, який грає на різниці величини процентних ставок, склав лише 14 мільярдів рублів. Це майже шістнадцятикратне скорочення в порівнянні з тим, що було до листопада.

Такими темпами Мінфін зможе розраховувати тільки на внутрішній ринок і ставки більше 7% річних. При цьому гроші, як відомо, люблять тишу. А через можливість нового «гарматного заряду» санкцій, тишею в ерефійському фінсекторі і «не пахне», тому вже зараз на тлі очікуваної загрози фінринок мордора лихоманить.