спотові ціниСпотові ціни на газ в Європі в середині тижня переломили тенденцію обережного зростання на фоні початку закачування в сховища і показали новий мінімум

Так, за підсумками вчорашніх торгів на британській National Balancing Point

газ з постачанням коштував $ 67,5 за тисячу кубометрів (15,45 пенсів за терм). На головному майданчику Європи — голландської TTF — газ з постачанням в четвер коштує $ 79,33 за тисячу кубів, повідомляє «Інтерфакс».

Нагадаємо, 31 березня було зафіксовано, що спотові ціни на газ в Європі під тиском рекордних залишків газу в підземних сховищах після дуже м’якої зими і зростаючих поставок зрідженого природного газу (СПГ) впали нижче рівня.

Дані європейських спотових майданчиків свідчили тоді про те, що спотові ціни на газ в Європі падають нижче $ 80 за тисячу кубометрів всупереч найсильнішим холодам з початку року, які прийшли в Європу в останні дні березня.

Таким чином, вартість реалізації газу в самих західних областях Московії — Ленінградській і Смоленській ($ 59 за тисячу кубів), збільшена тільки на величину експортного мита (30%) ($ 84-85) — впевнено перевищує котирування на європейських хабах.