день фізкультурника на Дрогобиччині12 вересня, на головній трускавецькій сцені окреслив значення фізичної культури в нашому житті міський голова Борислава Володимир Фірман

— Людина багато за чим може шкодувати у цьому житті, та тільки не за тим, що проводила здоровий спосіб життя та займалася фізичною культурою і спортом, – так лаконічно 12 вересня, на головній трускавецькій сцені окреслив значення фізичної культури в нашому житті міський голова Борислава Володимир Фірман. Річ у тім, що цього року до відзначення Дня фізичної культури

та спорту, яке щорічно проводиться в третю суботу вересня, міста-сусіди Борислав та Трускавець вирішили розпочати спільну спортивну ініціативу – легкоатлетичний пробіг від одного міста до другого.

А розпочиналося все так. На початку цього місяця до міського голови Борислава прийшла пропозиція взяти участь в поширеній зараз акції «Ice Bucket Challenge», суть якої полягає в обливанні холодною водою та відповідної пожертви на користь українського війська. Володимир Фірман прокоментував цю пропозицію таким чином:

— Вважаю, що набагато ефективнішим та дієвішим буде мій черговий особистий внесок коштів в розмірі 2 тисяч гривень на потреби Української Армії. І я вже давно вийшов з віку, коли потрібно комусь щось доказувати, а тим більше робити речі, які мені не до душі та які не мають жодного прикладного значення. Сподіваюсь, що ці кошти, як і кошти інших небайдужих бориславців, допоможуть вберегти життя справжніх мужчин, які воюють на східних кордонах. Окрім того, пропоную всім активістам і патріотам, які можуть завтра піти на війну, з метою вишколу на витривалість, влаштувати пробіг від Трускавецької міської ради до Бориславської міської ради. Я готовий зробити це в будь-який визначений час.

Оскільки слово – не горобець і обіцянку треба виконувати, то було вирішено здійснити цей пробіг. Відповідно і нагода трапилася – відзначення Дня фізичної культури та спорту. Тож 12 вересня міський голова Борислава Володимир Фірман своє слово здержав і участь у пробігу взяв.

Ще перед пробігом, який розпочався о 16.00 із центральної площі Трускавця, в місті-курорті проходили показові виступи з різних видів спорту та традиційні вже «Веселі старти» за участю дітей з усіх трьох шкіл міста та позашкільних закладів (ДЮСК «Спортовець» і Будинок учнівської творчості). Відповідно кращі спортсмени та команди отримали грамоти та медалі. Вручила їх заступниця міського голови Трускавця Валентина Бодак.

А о 16.00 стартував пробіг. Бориславська команда прибула у складі 20 чоловік плюс супровід. Мер міста прибув на пробіг зі своїм сином-студентом Олегом. У спортивній формі в прямому та переносному значенні були і керуючий справами Бориславської міської ради Олександр Майсак та депутати Роман Кікіс та Ігор Кравецький, а також інші урядники.

Як повідомила «Трускавецькому віснику» заступниця мера Трускавця Валентина Бодак, трускавецьку команду на забігу очолює Роман Коваль, головний спеціаліст відділу у справах сім`ї, молоді та спорту.

Якщо серед бориславців переважали зрілі люди у віці 25-40 років, то серед трускавецьких бігунів – діти та юнаки. Втім, трускавчани мали пробігти тільки до озера або ж до знаку «Трускавець», тоді як бориславці – аж до міської ради. Для безпеки руху перед колоною легкоатлетів-аматорів їхала машина ДАІ, ззаду колону на всяк випадок супроводжувала машина швидкої допомоги.

Спільна спортивна ініціатива Борислава та Трускавця гідна похвали і вартує наслідування в наступних роках, незважаючи на можливу зміну влади. Однозначно, що за короткий час від задуму пробігу між містами (трохи більше тижня) захід не вдалося достатньо широко розрекламувати. На майбутнє цей пробіг можна здійснювати більш продумано та організовано, з зупинками по дорозі та цікавими призами, з чітким розрахунком відстані та поділом її на частини. Можна теж зробити спільний спортивний захід такого типу за участі Дрогобича та Стебника, не кажучи вже про якийсь міні-пробіг-змагання між санаторіями Трускавця чи посеред відпочивальників. Однозначно, що над цією хорошою ідеєю доведеться добре попрацювати, аби вона була блискучою у своєму виконанні.

Інформація про пробіг між Трускавцем та Бориславом подається на «Трускавецький вісник» в момент, коли бориславці вже добігають до рідного міста. Тож чемпіонам слава, а тим, хто не дружить зі спортом радимо ще раз перечитати початок першого речення нашого репортажу.

Володимир Ключак