погода в УкраїніЧервень в Україні буде прохолоднішим, ніж торік

Про це в коментарі «Сьогодні» розповіли в Укргідрометцентрі, передає Д-НК.

Як розповів нам заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко, середня місячна температура в червні передбачається 18-22 градусів тепла, в горах 14-18 градусів тепла. Це на чотири-п’ять градусів вище, ніж у травні й близько до кліматичної норми, рік тому було вище норми. Місячна кількість опадів очікується 44-78 мм (в Карпатах до 160 мм), також у межах норми.

«Червень – по-справжньому літній місяць, припиняються заморозки і починається поступове наростання тепла. Але тому що температура середньомісячна, то на початку червня буде прохолодніше, ніж у середині, в кінці червня – тепліше, ніж посеред місяця, – уточнив Анатолій Прокопенко. – Також у червні активізується грозова діяльність, частіше спостерігаються град і шквали. Поки ми не бачимо, що в червні буде аномально спекотна погода. Це добре для розвитку рослин, злаків, які наразі насичені вологою, і створює передумови для гарного врожаю».

За даними багаторічних спостережень, абсолютний мінімум температури повітря в червні становить три градуси морозу і спостерігався в горах Криму, в західних, північних, східних і Дніпропетровській областях, на високогір’ї Карпат до п’яти градусів морозу. Абсолютний максимум температури повітря в Одеській, Херсонській, Харківській, Луганській областях 39,8 градуса, в гірських районах 29 градусів.

Народний синоптик: Буде тепло, але можливі два «потопи»

За розрахунками Леоніда Горбаня, місяць почнеться теплом і дощами. Всю першу десятиденку дощитиме через день-два, а завершиться вона зливами з грозою, місцями з градом. Денна температура поступово опуститься з 25-27 градусів до 18-20. Далі на нас чекають два тижні сухої неспекотної погоди, вдень до +26-28 градусів, вночі +16-18 градусів. Ближче до кінця місяця – черговий «потоп»: з 23 по 27 червня Україну накриє потужний циклон. Але буде тепло, вдень не нижче +20 градусів навіть у північних регіонах і в Карпатах. Після того, як циклон втратить свою силу і вичерпається, температура знову піде вгору, наближаючись до 30 градусів.

У червні у нас цього року два свята: церковний – Трійця за православним календарем і загальнодержавний, день Конституції – 28 червня. Традиційно дощова Трійця цього року випала на 20 червня. Розрахунки Леоніда Горбаня показують: нині традиція може бути порушена, а зливи пройдуть 22-25 червня. На день Конституції погода має покращитися, буде сонячно, але прохолодно, не вище 20-22 градусів тепла.

Погодні сайти: На заході – прохолода, на сході – спека

Узагальнений прогноз погодних сайтів показує, що вони «бачать» червень у більшості регіонів не дуже теплим і досить дощовим.

Найпрохолодніше буде в західних і північних областях, тут денна температура майже весь місяць втримається в межах +19-22 градусів, нічна – від 9 до 12 градусів. Лише до кінця червня потеплішає на два-три градуси. А найжаркішими виявляться схід і південний схід країни: в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій областях вдень інтернет-метеорологія вже після 10 червня обіцяє вдень +23-27 градусів, вночі 15-17 градусів. Це навіть спекотніше, ніж у розташованих на південь від них Одеській і Миколаївській областях. Центр країни виявиться в найкомфортніших умовах – вдень вище +22 градусів, але нижче +26-27, вночі на 8-10 градусів прохолодніше. Збільшення спеки до 27-28 градусів, а на півдні і сході ще вище очікується ближче до липня.

Не пощастить західним і північним областям і з опадами: дощитиме тут буде майже щодня, хоча на короткий час і без сильних злив. А ось в інших областях, перш за все в східних, очікується посуха з 7 по 12 і з 15 по 25 червня. Центр країни виявиться в проміжному положенні і по опадах: їх буде менше, ніж на заході, та більше, ніж на півдні і сході. Але періоди дощів тут очікуються короткими, зате інтенсивними: на Полтавщині, Черкащині та в областях, що з ними межують, проллються зливи на початку, в середині червня і після 20-22 числа.

Київ і Київщина по температурі потрапляють у північні регіони, а по дощах – ближче до центральних. Тут очікується два періоди злив – 9-10 і 18-21 червня.

В цілому прогноз погодних сайтів близький до розрахунків Леоніда Горбаня, за винятком температур – на відміну від народного синоптика, сильну спеку інтернет-метеорологія «бачить» лише на половині України – тій, яка розташовується на південь і на схід від Києва.