допомога ІталіїІталійці не стримували емоцій, зустрічаючи на аеродромі українських лікарів

Медики з України прилетіли до Італії, щоб допомогти країні, в якій вирує коронавірус, побороти пандемію.

Українські лікарі, яких президент Володимир Зеленський відправив для допомоги італійським колегам боротися з пандемією коронавіруса, зустрічали з почестями. Літак з нашими медиками прибув на військовий аеродром Pratica di Mare поблизу Рима. Медиків з України прибули зустрічати багато високопоставлених італійських чиновників. Як уточнює в Facebook посольство України в Італії, літак зустрічали міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо, посол України в Італії Євген Перелигін, керівництво італійського регіону Марке, в лікарнях якого працюватимуть українські лікарі. Під час зустрічі міністр закордонних справ Луїджі Ді Майо не стримував емоцій і заявив, що Україна зробила такий жест, який забути неможливо. «Спасибі Україні та її медикам за цей жест солідарності і міжнародної підтримки. Італія цього ніколи не забуде», — заявив він.

допомога Італії

допомога Італії

допомога Італії

Крім того, для Італії прибуття українських медиків стало настільки значущою подією, що його висвітлювали багато італійських ЗМІ, державні телеканали. Українські лікарі, які працюватимуть в Італії, в лікарнях міст Урбіно і Пезаро області Марке, не тільки нададуть італійським колегам допомогу в лікуванні пацієнтів, які заразилися коронавірусною інфекцією COVID-19, але також будуть переймати досвід у лікуванні таких хворих. Відзначається, що Україна поряд з Албанією і Польщею надала Італії, де виявлено понад 120 тисяч випадків інфікування людей COVID-19, допомогу: в цю країну відправлені двадцять лікарів. В основному це реаніматологи, яких зараз гостро не вистачає в італійських лікарнях через величезного навантаження на відділення інтенсивної терапії, так як чимало хворих потребують реанімаційних заходів.

Відомо, що після повернення з Італії українські лікарі будуть поєднувати проходження обов’язкової двотижневої обсервації з роботою. Тобто, вони будуть проходити обсервацію безпосередньо в своїх лікарнях. І при цьому, дотримуючись всіх необхідних заходів обережності, надавати допомогу пацієнтам. А також — і це найголовніше в даному випадку — ділитися накопиченим за час роботи в Італії досвідом з українськими колегами, яким, швидше за все, ще тільки належить зіткнутися з піком захворюваності. І тому знання лікарів, які мають роботи в екстремальних умовах, просто безцінний для наших лікарень.