жерви НКВДЗ кінця червня 1941 року у 26 внутрішніх тюрмах Західної України енкагебісти масово знищували українців

За період з 22 по 29 червня і до початку липня 1941 року,

було розстріляно і закатовано близько 24 000 “ворогів радянської влади”.

У Дрогобичі на території внутрішньої тюрми-катівні НКВД-НКГБ та в тюремних камерах з 22 до 29 червня 1941 року червоні кати стратили понад 1200 українців.

Під час розкопок 1989-1990 рр. на території колишньої тюрми-катівні з 4 неглибоких ям було ексгумовано 486 тлінних решток жертв комуністичного терору 1939-1941 років не воєнного часу.

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. У Дрогобичі цього дня вшанували пам’ять жертв комуністичного терору. Скорботний захід відбувся традиційно на території меморіального комплексу “Тюрма на Стрийській”.

Скорботну панахиду відслужили священнослужителі УГКЦ на чолі з єпископом Григорієм Комаром.

Звертаючись з промовою до учасників скорботного дійства, Григорій Комар наголосив, що знищували не всю українську інтелігенцію, а лише тих, які могли вести за собою народ і становили найбільшу загрозу, бо могли “збудити” націю до бою за свою мову, культуру та країну.

Завершився захід покладанням квітів та лампадок до пам’ятного хреста. Разом з громадою квіти поклали міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом із заступниками Ігорем Германом та Володимиром Коцюбою, ректорка ДДПУ імені Івана Франка Надія Скотна.