день прапораЩорічно 23 серпня в Україні відзначають День Державного прапора – державне свято, присвячене одному з державних символів України

На загальнодержавному рівні свято встановлено Указом

президента України Леоніда Кучми №987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року. Цей указ було доповнено Указом президента України Віктора Ющенка №602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття прапора України в цей день і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів. Поточну редакцію указу опубліковано на сайті Верховної Ради України.

Після проголошення незалежності України, 4 вересня 1991 – після триразового голосування і погрози голови Верховної Ради України Леоніда Кравчука, що він подасть у відставку, якщо питання не буде вирішено, – синьо-жовтий національний прапор урочисто підняли над будинком парламенту.

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» фактично надала синьо-жовтому стягу статус офіційного прапора країни. З цього дня під цим прапором починають зустрічати іноземних гостей, складати присягу військовослужбовці, працювати посольства України, його вивішують в ООН.

28 січня 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову Про затвердження державним прапором України Національного прапора (хоча і далі діяла стара Конституція, де як державні описувалися символи колишньої УРСР). В ній було зазначено: Державний прапор України «являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3».

Свято встановлено в Україні «…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…» згідно з Указом президента України, Л. Кучми, «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року № 987/2004.

У 2009 році Президент України Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.