Аномальний циклон засипав західну Україну снігом (ФОТО, ВІДЕО)

Західна Україна під снігомКористувачі соцмереж діляться фото заметених снігом вулиць і машин, радять без необхідності сидіти вдома і жартують над примхами природи.

“Зими такої не було. Як весна”, “Хто-то у Львові образив весну”, пишуть жителі західних областей в Твіттері.

Їх здивування цілком виправдано – 15 березня західні області позамітало снігом. За два дні на Львівщині випало від 60 до 90% місячної норми. Висота сніжного покрову ранку п’ятниці вже була від 17 до 25 сантиметрів.

На перевалах теж пробки і снігові пастки – там застрягли 200 фур. Звільняти автомобілі зі снігового полону прибули бригади МНС і військова техніка.

З-за снігу рух транспорту на деяких дорогах ускладнено (М – 12 Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знаменка км 44-76, Н-09 Мукачево – Львів км 249-388, Н-10 Стрий – Чернівці – Мамалига км 18-129; Н-18 Івано-Франківськ – Тернопіль км 0-30).

Але в. о. начальника відділу метеопрогнозів Львівського Гідрометцентру Лариса Луцан повідомила, що “нічого аномального в синоптичної ситуації, що склалася на Львівщині, немає”.

“Родина циклонів, які наробили біди у Франції, Німеччини і Бельгії, тепер прийшли в Україну. Згадаймо також, що березень – це ще не весна, це тільки, як говорять у народі, “передвесна “. Для березня така погода – звичайне явище “, – зазначила вона.

Вночі 16 березня по північній частині території ще будуть сильні снігопади – це Бродовський, Сокальський і Радехівський райони.