сходження на ГоверлуКримський переселенець на Говерлі розгорнув національне знамено кримсько-татарського народу та прапор Дрогобича

Відомий громадський активіст Амет Бекіров, який два роки тому з окупованого Криму перебрався з родиною до Дрогобича, минулих вихідних здійснив сходження на Говерлу. Підкоряти найвищу гірську вершину України кримець подався із дружиною Ділярою. Щоправда, дошкульний холод похитнув жіночу стійкість, коли дрогобичани піднялися на Малу Говерлу. Залишивши дружину відігріватися у наметі рятувальників, Амет вирішив не зупинятися на півдорозі .

«Я подумав, що неправильно відступити від своєї мрії. Це так, наче бути в Італії і не бачити Папу Римського», — зізнається кримець.

Альпіністського досвіду Амет набув ще у рідному Криму. Щорічно, у день прапора кримсько-татарського народу, він брав участь у традиційному сходженні на гору Четердах. Та дебют на Говерлу захоплений мандрівник поки що не має з чим порівняти.

сходження на Говерлу  сходження на Говерлу

Найскладнішу ділянку шляху до шпилю гори Амет долав, раз за разом примовляючи священні для кримсько-татарського народу слова: «Крим — народ, батьківщина». Досягнувши вершини, він помолився та символічно розгорнув національний прапор кримсько-татарського народу і знамено Дрогобича. Відчайдушного кримця у найвищій гірській точці України до сліз розчулили теплі вигуки групи львів’ян «Крим — це Україна».

Підкорити Говерлу, певен Амет, він зміг не лише завдяки духовній і фізичній витримці, а й добротному спорядженні, яке йому надав актор дрогобицького театру «Альтер» Олександр Максимов.

Джерело: drohobych-rada.gov.ua