перевірки«Жарти» з поліцією можуть закінчитися погано, адже законом чітко регламентовано які саме штрафи і за що накладаються

11 січня щотижнева апаратна нарада в Трускавецькій міській раді розпочалася зі звернення заступника начальника Трускавецького відділення поліції Романа Хомика до підприємців міста та всіх громадян з проханням дотримуватися правил запровадженого з 08 січня нокдауну.

Так, за словами правоохоронця, окремі суб’єкти господарювання працюють попри заборону, зачиняючись тільки при наближенні працівників поліції. Заступник начальника поліції попередив, що такі «жарти» з поліцією можуть закінчитися погано, адже законом чітко регламентовано які саме штрафи і за що накладаються при порушенні правил карантину. Зокрема, порушення маскового режиму обійдеться фізичній особі в 3 400 – 5 100 гривень, а ті, хто ігнорує заборону на торгівлю непродовольчими товарами чи інші обмеження, може сплатити і 17 тисяч гривень штрафу. Поліція спочатку попереджає, а потім складає протокол, який направляється в суд, і тоді стягується штраф, поінформував Роман Хомик.

За минулий тиждень у місті-курорті зафіксовано 17 порушень статті 44/3 у ч.1 та ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Нагадаємо, що згідно з цією статтею, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту населення ТМР Юрій Солян наголосив на тому, що за дотриманням правил локдауну слідкують не лише 7 нарядів поліції у Трускавці, але й виїзні комісії за участі Держпродспоживслужби, створені Львівською обласною державною адміністрацією. Вони теж мають право складати адмінпротоколи.

Трускавчани в рахунок компенсації від запровадження карантину отримали в грудні допомоги від держави на суму біля 4 млн. грн. – про це на нараді повідомила начальниця Трускавецької міської філії Львівського обласного центру зайнятості Маргарита Роман. З цієї суми майже 1 мільйон складають виплати фізичним особам-підприємцям (одноосібникам) по 8 тисяч гривень, а 3 мільйони – допомога для найманих працівників підприємств.

А загалом Різдвяні свята у Трускавці та селах громади пройшли доволі спокійно як в плані криміногенної обстановки, так і відсутності форс-мажорних ситуацій чи некласифікованих подій. Комунальники готуються до снігопадів, освітні заклади – до посилення морозів, а старости слідкують за порядком у всіх сферах життєдіяльності малих громад великої Трускавецької МТГ.