мовний законУряд Латвії заборонив з 2018 року школярам здавати іспити російською мовою

Кабмін Латвійської Республіки відібрав можливість у випускників 9-го і 12-го класів проходити екзаменаційні тести російською мовою.

Це була ініціатива Міносвіти країни. Про це інформує ДНК, посилаючись на онлайн-портал державного органу за освітою. Нововведення має на увазі те, що починаючи з навчального 2018 року, випускники 12-го класу будуть проходити екзаменаційну комісію в школах тільки державною мовою Латвії, а для випускників 9-го класу така зміна вступить в силу тільки в 2020 році.

Відповіді на питання комісій не повинні бути написані або озвучені на мові країни-агресора, також всі матеріали для іспиту не будуть продубльовані ні на яких мовах, крім латиської. Природно, це не стосується тільки іспитів з мовних предметів. У профільному міністерстві заявили, що в країні зараз вимагається володіння національною мовою на високому рівні. Тому це допоможе абітурієнтам краще опанувати лінгвістичний матеріал і надалі вибрати правильну спеціальність.

Експерти стверджують, що така поведінка офіційної Риги говорить про те, що уряд уникає можливості агресії з боку Росії, яка може статися під прикриттям «порятунку російськомовного населення», як це сталося в 2014 році в Україні (окупація Росією Криму та Донбасу).