Нострифікація диплома — це процес офіційного визнання іноземного академічного диплома або наукового ступеня як еквівалента відповідної кваліфікації в країні, де шукають визнання.

Часто в бюро перекладів звертаються за нострифікацією дипломів, отриманих в країніх Європи, щоби мати гарантію того, що отримані дипломи відповідають академічним стандартам і вимогам і дають можливість використовувати їх для навчання, працевлаштування і професійної діяльності в Україні. Процес нострифікації дипломів, як правило, складається з наступних етапів:

Подання документів

Особа, яка бажає визнати свій іноземний диплом, подає відповідні документи, включаючи академічну довідку, диплом або свідоцтво про присвоєння наукового ступеня, а також будь-яку іншу супровідну документацію, що вимагається українським навчальним закладом або регуляторним органом, відповідальним за оцінювання іноземних документів про освіту.

Оцінювання та порівняння

Український орган оцінює іноземний диплом і порівнює його з відповідною кваліфікацією в Україні. Ця оцінка враховує такі фактори, як рівень і тривалість навчання, зміст навчальної програми та статус акредитації іноземного закладу відповідно до українських освітніх стандартів і правил.

Перевірка автентичності

Орган оцінювання перевіряє автентичність поданих документів, щоб переконатися, що вони є справжніми і точно відображають академічні досягнення особи. Це може включати прямий контакт із закордонним закладом або використання інших методів перевірки.

Оцінка еквівалентності

На основі процесу оцінювання та порівняння український орган оцінювання визначає, чи є іноземний диплом еквівалентним тій кваліфікації, яка визнана в Україні. Результатом такого визначення може бути повне або часткове визнання іноземного диплома, а в деяких випадках — вимога додаткової освіти, підготовки або складання іспитів для досягнення еквівалентності.

Видача свідоцтва про визнання

Після успішного завершення процесу нострифікації диплома особі може бути видано свідоцтво про визнання або довідку, що підтверджує еквівалентність іноземного диплома визнаній в Україні кваліфікації.

З урахуванням необхідності дотримання всіх процедур з перевірки автентичності і перекладу документації, а також завантаження бюро перекладів, процес нострифікації диплома може займати від одного до десяти робочих днів, тому потрібно враховувати цей час при поданні документів на обробку.