забезпечення інсулінУ бюджеті на 2019 рік Дрогобичу для забезпечення діабетиків інсуліном передбачили майже на 1 млн меншу суму від необхідної

Наприкінці минулого року у всіх містах та районах України, в

тому числі і в Дрогобичі, склалася критична ситуація із забезпеченням хворих на цукровий діабет безкоштовним інсуліном.

Причиною цього стало недофінансування з державного бюджету. Оскільки програма із забезпечення хворих препаратом інсуліну є державною, відповідно й фінансування мало б в повному обсязі забезпечуватися з держбюджету. Саме на це розраховували посадовці на місцях.

У Дрогобичі для того, щоб врегулювати ситуацію та надати можливість діабетикам отримувати безкоштовно життєво необхідний препарат у аптечних закладах, міська рада виділила додаткові кошти з міського бюджету. Кошти, які не були передбачені на ці витрати у міському бюджеті, виділили за рахунок зменшення преміального фонду виконавчих органів Дрогобицької міської ради.

Згодом з держбюджету додали коштів, однак їх не вистачили для повного забезпечення інсулінозалежних медпрепаратами.

У 2019 році ситуація знову повторюється, оскільки для забезпечення хворих препаратом інсуліну з держбюджету виділили недостатню суму коштів.

За словами начальника відділу охорони здоров`я ДМР Володимира Чуби, для стабільного забезпечення діабетиків інсуліном у Дрогобичі необхідно близько 3 мільйонів гривень, а в держбюджеті передбачено лише 2 мільйони 100 тисяч гривень.

Цих коштів, як зазначив посадовець, не вистачить і ситуація минулого року може повторитись.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що така ситуація повторюється у всій Львівській області, тому керівництво місцевих органів самоврядування очікує на дії як обласного, так і державного керівництва щодо вирішення цієї проблеми на початку року, аби в кінці 2019 року запобігти загрозі не лише здоров’ю, а й життю інсулінозалежних дрогобичан.