училища ДрогобичаДрогобицький мер закликав Порошенка, Яценюка та Квіта зупинити експеримент із профтехучилищами

Дрогобицький міський голова Тарас Кучма адресував звернення Президентові України Петрові Порошенку, Прем’єр-міністрові Арсенію Яценюку та Міністру освіти Сергію Квіту з приводу резонансної проблеми, яка виникла у містах обласного значення у зв’язку із змінами у фінансуванні закладів професійно-технічної освіти.

«Залишаючи службу на Сході України, я дав слово тим, хто залишився у пеклі війни, зробити все для наближення перемоги України на другому фронті. Час перебування на посту Дрогобицького міського голови утвердив мене в переконанні, що здолати ворога, трансформованого в мирному житті у правове безчинство і свавілля, значно складніше ніж на війні. Коли ще нема ствердної перемоги перед російським агресором, порушення законодавства, яке набирає ознак поширеної практики, є нищівним замахом на ті цінності, які ми прагнемо утвердити в оновленій Україні. Нівелювання законодавчої платформи і руйнування меж правового поля свідчить про невідступність від тих огидних традицій, проти яких спалахнула Революція Гідності і задля неповернення яких на східному кордоні України нині продовжують стояти українські вояки», — заявив у преамбулі звернення Тарас Кучма.

Переведення фінансування профтехосвіти на місцевий бюджет, яке суперечить ст. 142 Конституції України міський очільник назвав прицільним вистрілом як у місцевий бюджет, так і у профтехосвіту, яку відповідно до ухваленого закону, поставлено на межу знищення. Тарас Кучма аргументував, що Дрогобичу на цей рік не додано державної субвенції на утримання медицини та освіти на 53 млн грн, тому погодження на додаткове фінансування двох міських профтехучилищ стане каталізатором фінансового колапсу усієї бюджетної сфери.

Завершив звернення Дрогобицький мер закликом до державних чиновників зупинити цей невдалий експеримент, скерувати процес у законне русло і повернути фінансування професійно-технічних закладів до попередньої моделі. Разом з тим, Тарас Кучма зазначив, що швидше за все обласним містам доведеться, аби не допустити соціального протесту і знищення профтехосвіти, два перші місяці року фінансувати ці заклади, тому попросив найвищих державних мужів розробити чіткий гарантійний механізм повернення місцевим бюджетам витрачених коштів.