заборона в'їздуСлужба безпеки України (СБУ) заборонила в’їзд в Україну російському журналістові Отару Кушанашвілі. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомила речник СБУ Олена Гітлянська

«У СБУ були численні звернення громадян, депутатів, активістів про необхідність заборони в’їзду російському телеведучому. На підставі цього було прийнято рішення заборонити в’їзд на три роки», — повідомила Гітлянську.

Раніше сьогодні депутат Верховної ради України від «Блоку Петра Порошенко» Мустафа Найєм заявив, що має намір разом з колегами звернутися в Службу безпеки України з проханням заборонити в’їзд у країну Кушанашвілі. Підставою для такої заходів щодо Кушанашвілі депутат назвав те, що «іноземний громадянин, публічна особа, претендуючи на роботу в ЗМІ моєї країни, відкрито ображав прем’єр-міністра України». В якості доказу Найєм навів слова російського журналіста, сказані в ефірі одного з телеканалів, з приводу можливості роботи в Україні: «Мені здається, що тільки один погляд прем’єр-міністра країни (глави уряду України Арсенія Яценюка — прим. ред.), в яку я збираюся їхати, говорить про те, що рівень психопатії є дуже високим… По очах його видно, що він не в собі. І, виходячи з того, що він є одним з керівників держави, який веде цю війну, можна сказати, що з київською стороною щось не так… Але якщо ви мене питаєте, за кого я, то, звичайно, я за Російську Федерацію, в якій живу і яку люблю».

У листопаді 2014 року СБУ заборонила в’їзд на Україну 83 російським журналістам — 10 з них були примусово повернуті в РФ, 73 не допущені на територію країни. Зокрема, в чорний список потрапили співробітники таких телеканалів, як «Зірка», LifeNews, Перший канал, «Росія 24», а також електронних ЗМІ та агентств.