негода на ЛьвівщиніПротягом 29 червня внаслідок несприятливих погодних умов (грози, сильні дощі), що пройшли на території області

Було підтоплено 25 житлових будинків, 15 підвалів житлових

будівель та 1 підвал навчально-виховного коплексу, 60 присадибних (прибудинкових) ділянок, 1 автодорогу місцевого значення та 1 державного значення, 1 автомобіль, 3 колодязі та повалено 1 дерево. Пошкоджено 2 дороги місцевого значення.

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області передає ДНК.

Підрозділами ДСНС відкачано 2920 куб. м води та порізано 1 дерево.

Всього від ДСНС залучили для реагування 29 рятувальників та 5 одиниць техніки.

29 червня о 05:39 в с. Зарічне Стрийського району вийшла з берегів річка Турянка, що призвело до підтоплення 25 житлових будинків, 40 присадибних ділянок та 3 колодязів. Пожежно–рятувальним відділенням проводились роботи по відкачуванню води з 15 житлових будинків, 3 колодязів та 30 присадибних ділянок, з 10 житлових будинків вода спала самостійно. Відкачано 970 куб.м води.

О 08:06 до рятувальників надійшло повідомлення що в с. Завадівка Турківського району підтоплено 7 підвалів житлових будинків та 20 присадибних ділянок. Пожежно-рятувальним відділенням 28 ДПРЧ м. Турка та місцевою пожежною командою с. Нижня Яблунька відкачано 1010 куб.м води.

О 08:25 в с. Любінці Стрийського району під час відпочинку на березі р. Стрий було підтоплено автомобіль «Volkswagen Passat». Пожежно-рятувальним відділенням за допомогою тросів автомобіль підтягнуто до берега та закріплено до дерева.

О 09:15 в с. Рибник Дрогобицького району відбулося руйнування автодороги місцевого значення, що пролягає за мостом через річку Рибник. Внаслідок руйнування, обмежено проїзд частково по с. Рибник, до водозабірного пункту «Рибник» та с. Довге Гірське. Дану ділянку автодороги обгороджено та поставлено попереджувальні знаки, ремонтні роботи будуть проводитись Дрогобицьким Райавтодором після падіння рівня води. Доїзд до даних населених пунктів великогабаритним транспортом здійснюється вчерез с. Сопіт Сколівського району.

О 10:46 в с. Лосинець Турківського району внаслідок сильних дощів пошкоджено дорожнє покриття (утворились бокові протоки, вибоїни до 1 м, тріщини) автодороги місцевого значення, що сполучає с. Лосинець та с. Завадівка. Проїзд забезпечено для вантажного транспорту повністю, для легкового частково. Ремонтні роботи по відновленню дорожнього полотна будуть проводитись Турківським Райавтодором.

О 11:13 в м. Турка на вул. Богуна, 8 підтопило підвал приватного житлового будинку (рівень води 40 см). Місцеві рятувальники відкачали 40 куб.м води.

О 11:47 в м. Турка на вул. Сереня, 1 підтопило підвальне приміщення навчально–виховного комплексу, де знаходиться кабінет виробничого навчання та їдальня (рівень води 45 см). Рятувальники відкачали 900 куб.м води.

О 12:38 до рятувальників надійшло повідомлення, що в с. Підмонастирок Дрогобицького району внаслідок сильних дощів відбувся зсув берега та часткове руйнування польової дороги, яка з’єднує з центральною дорогою. Проїзд забезпечений по другорядній дорозі, яка знаходиться на відстані 10 м від берега річки.

О 18:15 в м. Дрогобич на вул. Трускавецкій внаслідок складних погодних умов (гроза) впало дерево на проїжджу частину та першкоджало руху транспорту. Рятувальники 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України порізали дерево та прибирали його з дороги.

29 червня о 21:26 до рятувальників надійшло повідомлення, що в с. Мельничі Жидачівського району внаслідок піднятя рівня води в ріці Свіча затоплено 150 м автодороги державного значення Миколаїв–Жидачів–Калуш.

Станом на 07:00 30 червня залишаються підтопленими: Стрийський район – 20 підвалів житлових будинків, 10 присадибних ділянок та 40 колодязів в с. Зарічне; Жидачівський район – 1 автодорога державного значення в с. Мельничі (залишається підтоплено близько 15 м, рівень води на дорозі 5 см).