закон про мовуПід Верховною Радою проходить мітинг на захист української мови

Нараз на площі під парламентом знаходиться більш як 1000 осіб, повідомляє «Укрінформ».

Водночас люди постійно продовжують підходити під ВР.

Мітингарі тримають українські прапори, дехто одягнений у вишиванки, у багатьох і захисні маски з вишивкою.

Учасники акції тримають плакати з надписами «Заважає мова – геть до Ростова», «Руки геть від української мови», «Ні русифікації», «Слово=зброя, українське слово=українська зброя», «Нас єднає мова», «Мова — це зброя», «Кажи мовою, а не ляпай язиком», «Зупини лінгвоцид» та інші.

На площі під ВР також встановлено сцену, на якій є плакат із цитатою відомої української поетеси Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

Як повідомлялось, у Верховній Раді у п’ятницю, 17 липня, можуть розглянути законопроєкт Бужанського, який передбачає внесення змін до законів про мову і про освіту та переносить з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою.
Зокрема, перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко у понеділок, 13 липня, на Погоджувальній раді висловив ініціативу фракції включити до порядку денного законопроєкт №2362 Максима Бужанського «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти».

Голова ВР Дмитро Разумков тоді зазначив, що цей законопроєкт може бути винесений на голосування 17 липня.

Водночас Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики 17 червня рекомендував парламенту відхилити доопрацьовану редакцію цього законопроєкту.

Проти цього законопроєкту свого часу виступило Міністерство освіти і науки, а також Бюджетний комітет ВР і освітянська спільнота.