Розпад РосіїВолодимир Огризко: Зважаючи на глибинні внутрішні розлами, Росія не має перспективи як цілісна країна

Обвал цін на природні ресурси, що є одним із головних джерел російського бюджету, може негативно вплинути

на економіку РФ. Та і без цього вже кілька років поспіль у глибокій стагнації. Зараз додадуться ще й наслідки пандемії.

Про це в інтерв’ю журналу «Країна» сказав дипломат Володимир Огризко.

«Соціальна криза в Росії з кожним роком поглиблюється. Прірва між народом і владною верхівкою збільшується. Національна проблема теж загострюється. Доходить до того, що деякі представники народів, чиї мови зникають через політику центру, проводять акти самоспалення. Все це накопичується й може вибухнути. Я вже не кажу про фактичну міжнародну ізоляцію — Росія впевнено перетворюється на країну-парію (із санскриту «пропащий, занепалий», означає — одіозна особистість, покидьок)», — вважає експерт.

За його словами, ми маємо це максимально використати.

«Інтерес України в тому, щоб сприяти якнайшвидшому зникненню путінського режиму. Він має стати історією. Виграють від цього перш за все народи Росії. Проте на Заході, на жаль, не підтримують цю ідею. Європа й США не хочуть кардинальних змін на політичному ландшафті РФ. Бояться неконтрольованого розпаду останньої імперії. Цим пояснюється двоїстість західної політики. З одного боку, засуджують Росію за злочини. З другого — намагаються навчити її демократії. Але це мавпяча робота. Росія в її теперішньому вигляді має стійкий імунітет до будь-якої демократії.

Зважаючи на глибинні внутрішні розлами, Росія не має перспективи як цілісна країна. Вона розвалиться. Важливе питання, чи будемо Захід і ми готові до цього. Вже зараз варто виробляти спільні сценарії дій на цей випадок. Щоб мінімізувати або навіть уникнути негативних наслідків такого розпаду. Це все одно станеться. Питання лише — як швидко», — додає дипломат.

Повне інтерв’ю з Володимиром Огризком читайте у журналі «Країна» від 4 червня.

Захід має переглянути Будапештський меморандум 1994 року, щоб зупинити агресію Росії щодо України. Про це заявив віцепрем’єр-міністр України з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, саме нездатність Заходу зупинити Путіна щодо України призвела до ескалації гібридних військових дій РФ проти всього західного світу.