вітання з Днем містаП’ятий президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко привітав жителів Сімферополя з Днем міста

У себе в Facebook Порошенко зазначив, що попри те, що

день народження Сімферополя святкують протягом останніх 236 років, справжня історія набагато глибша.

«Перше античне скіфське поселення на території сучасного Сімферополя виникло ще у ІІІ столітті до н. е. Тож як би того не прагнула царська, радянська, а нині і московська пропаганда, Сімферополь — це більше ніж 236. До 1784 року, до вторгнення московітської імперії місто носило прекрасне кримськотатарське ім’я Акмесджіт. Тоді, як і зараз, московські загарбники хотіли стерти з пам‘яті людей славну історію Білої Мечеті. Але я точно знаю – їм це зробити не вдасться!», — написав Порошенко.

Він опублікував відео подій 26 лютого 2014 року, коли громада Сімферополя виступила проти захопленої окупантами Верховної Ради Криму. «Понад 10 тисяч кримських татар і кримчан інших національностей тоді прийшли під будівлю кримського парламенту. Вони заявили, що Крим – це Україна, та не дали Москві показати бажану для них картинку совкової одностайності, ніби Крим добровільно попросився до Росії. Ні, не просився», — наголосив п’ятий президент.

На момент його приїзду до Сімферополя (28 лютого) Верховна Рада Криму уже не працювала. «Вона була оточена так званими «зеленими чоловічками» — військовими РФ і ланцюгом осіб в камуфляжі, які називали себе кримською самообороною. Вони координувались офіцерами спецслужб РФ. Я бачив їх на власні очі. Згадуючи цей день, я пишаюся поведінкою кримчан, які в умовах російського вторгнення підходили і чітко висловлювали мені свою підтримку», — розповів він.

Сімферополь, або Акмесджіт вже понад шість років переживає російську окупацію, нагадав Порошенко.

«Незважаючи на те, що питання звільнення Криму зникло з порядку денного нинішньої влади, ми не дамо забути про кримчан. Ми вас любимо, ми про вас пам’ятаємо, ми боремося за об’єднання нашої великої української родини», — підкреслив п’ятий президент.