рейтинг президентаКількість українців, які позитивно ставиться до президента Володимира Зеленського, у кінці листопада зменшилася до 52%

Водночас, частка тих, хто не схвалює дій глави держави, зросла до 36%.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

«До Володимира Зеленського позитивно ставляться в кінці листопада 52% опитаних, негативно – 19%. Протягом осені частка тих, хто ставиться до Зеленського позитивно, зменшувалась: 73% в вересні, 66% – в жовтні, 64% на початку листопада, 52% – в кінці листопада. Частка тих, хто ставиться до Зеленського негативно, протягом осені зростала: 7% у вересні, 9% в жовтні, 12% на початку листопада, 19% в кінці листопада», – йдеться в оприлюднених результатах опитування.

Крім того, в кінці місяця погіршилася оцінка дій Зеленського порівняно з початком листопада.

«На 10 процентних пунктів стало менше тих, хто схвалює його роботу (з 64% до 54%), і на 13 процентних пунктів зросла частка тих, хто не схвалює (з 23% до 36%)», – йдеться у соцдослідженні.

Водночас, згідно з результатами опитування, до Святослава Вакарчука позитивно ставляться 23% опитаних у кінці листопада, негативно – 32%. Показники Юрія Бойко приблизно такі ж, як у Святослава Вакарчука: 23% ставляться до нього позитивно, 33% – негативно. До Петра Порошенко позитивно ставляться 12% опитаних, негативно – 64%. До Юлії Тимошенко позитивно ставляться 20% респондентів, негативно – 41%. До Віктора Медведчука позитивно ставляться 15% учасників дослідження, негативно – 44%. До Арсенія Яценюка позитивно ставляться 9% опитаних, негативно – 59%. До Олега Тягнибока позитивно ставляться 11% респондентів, негативно – 47%. До Вадима Рабіновича позитивно ставляться 15% тих, хто взяв участь у досліджені, негативно – 41%.

Дослідження проводилося з 22 по 25 листопада методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Опитування не проводилося на тимчасово окупованій території — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

У ході опитування проведено 1500 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.

Дані дослідження порівнюються с результатами опитувань КМІС з 4 по 7 листопада, з 9 по 11 жовтня, та з 6 по 19 вересня 2019 року.