Закон Савченко всьоВерховна Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу України про правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення, скасувавши так званий «закон Савченко»

За відповідний законопроект №5534 проголосували 227 народних депутатів на пленарному засіданні в четвер.

Таким чином, попередній висновок буде зараховуватися судом у випадку позбавлення волі на строк покарання «день за день».

«Просто частина статті Кримінального кодексу повертається назад в тому ж вигляді, в якому її в свій час прибрали», — пояснив голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін.

У свою чергу автор законопроекту Антон Яценко (група «Відродження») зазначив, що ухвалений раніше парламентом закон, що передбачає зарахування днів перебування в СІЗО за два дні колонії, був великою помилкою, яка, за його словами, коштувала 55 життів, 22 зґвалтування, 760 розбійних нападів. «І зараз вийшли на свободу злочинці, які вбивали, розбійники. Звичайно, ми повинні зупинити це свавілля», — зазначив автор законодавчої ініціативи.

Прийнятий закон має вступити в силу з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомлялося, «закон Савченко» набув чинності 24 грудня 2015 року. Згідно з документом, кожен день попереднього ув’язнення повинен бути зарахований як два дні основного покарання.

Народні депутати раніше вже робили спроби внести зміни в документ, однак безуспішно.