новини Дрогобиччини - ДрогобичЗа несанкціонований забір гравію з р.Бистриця на Дрогобиччині порушено кримінальну справу

З приводу несанкціонованого забору піщано-гравійної суміші з русла річки Бистриця на території Урізької сільської ради Дрогобицького району порушено кримінальну справу. Техніку, якою користувалися зловмисники, вилучено, триває кримінальне провадження. Про це під час сесії Дрогобицької районної ради 25 вересня повідомив головний міліціонер Дрогобиччини Василь Овчаренко, відповідаючи на запитання народного депутата України Романа Ілика.

Парламентар зазначив, що до нього відносно згаданого питання неодноразово зверталися представники сільської громади с. Уріж, які наголошували, що через незаконний неконтрольований забір піщано-гравійної суміші міліє річка, погіршується водопостачання населеного пункту.

Нагадаємо, 11 випадків незаконного забору піщано-гравійної суміші з річки Бистриця Дрогобицького району було виявлено Держекоінспекцією у Львівській області протягом першого півріччя 2013 року. За результатами виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штрафів на суму 2737 грн. Сума збитків, нанесених державі, становить 115 078 грн (розраховано за Методикою визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами). Про це йдеться у відповіді Державної екологічної інспекції за підписом в.о. голови І.І. Кошелєва від 27 липня 2013 року на звернення народного депутата України Романа Ілика.