ПриватбанкУ Нацбанку вважають, що обмеження розміру комісії, в першу чергу, завдасть шкоди клієнтам банкі

ПриватБанк зробить платним випуск і обслуговування кредитних і платіжних карт при прийнятті парламентом проекту закону №4364 про зниження комісій за банківські перекази.

Нардепи Верховної Ради відзначають, що в Україні найбільш високі комісії за банківські операції серед усіх європейських країн. Тому вони пропонують прийняти законопроект про їх зниження. Однак банки виступають проти цієї ініціативи.

У Нацбанку вважають, що обмеження розміру комісії, в першу чергу, завдасть шкоди клієнтам банків. За словами заступника голови правління ПриватБанку Развана Мунтенау, при зниженні комісії за фінансові операції банки підуть на підвищення вартості обслуговування і відмовляться від програми лояльності, а сервіси Google Pay і Apple Pay стануть занадто витратними.

У ПриватБанку відзначають, що після прийняття законопроекту за обслуговування платіжної картки його власнику доведеться щорічно платити понад 200 гривень. Особливо сильний удар це зробить за соціально вразливим категоріям українців, які мають платіжні картки для отримання зарплати і пенсії, але нечасто проводять операції.

Ще одним мінусом прийняття проекту закону може стати зниження популярності безготівкових розрахунків, так як людям буде вигідніше зняти кошти в банкоматі і розрахуватися за покупки готівкою, а не карткою.