Представники ОБСЄГоловним завданням місії є встановлення фактів про ситуацію з безпекою та дотриманням прав людини по всій Україні

Делегація Організації з безпеки та співробітництва в Європі Спеціальної моніторингової місії в Україні на чолі зі спостерігачем Іваном Дудаком (працює в Західному регіоні) прибула з візитом ввічливості до Трускавця.

У міській раді представники ОБСЄ поспілкувались з міським головою Андрієм Кульчинським.

 Моніторингова місія не вперше на теренах нашого міста, адже активно спостерігає за життєдіяльністю, в тому числі й нашого регіону з 2014 року, відколи розгорівся збройний конфлікт на Сході нашої Держави. Головним завданням місії є встановлення фактів про ситуацію з безпекою та дотриманням прав людини по всій Україні та ін. Цілі — це сприяння зниженню напруженості та забезпечення стабільності й безпеки по всій країні, а, також, сприяння щодо покращення добробуту цивільного населення, яке постраждало внаслідок конфлікту на Сході України.

  На зустрічі торкнулись таких тем, як завершення реформи децентралізації, потоків туристів, наявність різних конфесій на території Трускавця, роботи та швидкого реагування поліції, функціонування охорони здоров’я, гендерної політики в раді, процентного співвідношення національностей, а, також, проживання на території ОТГ внутрішньо переміщених осіб з Донбасу чи Криму та їхнє тут становище. Андрій Кульчинський, в межах повноважень, та базуючись на найновіших відомостях відповів на запитання представників ОБСЄ. Виглядає так, що наше місто та й уся громада, має імідж комфортної та безпечної, оскільки гості самі відзначили це, порівнюючи з іншими громадами, які не до кінця розібрались у сферах охорони здоров’я та безпеки, зокрема, і через фінансову неспроможність.

 Наприкінці зустрічі сторони обмінялись інформаційними сувенірами та виявили бажання поспілкуватись знову, якщо на те буде можливість.