9 квітня 2023 року у м. Трускавці відбулися збори парафіян релігійної громади парафії святого пророка Іллі

Одним з питань порядку денного зборів була зміна підлеглості релігійної громади в канонічних та організаційних питаннях.

На зборах було прийнято рішення звернутися до митрополита Львівського ПЦУ Макарія (Малетича) з проханням прийняти релігійну громаду в лоно ПЦУ. Окреме звернення до митрополита Макарія з цього ж приводу подав настоятель парафії о. Олег Федак.

Таким чином завершено епопею з виходом трускавецької православної парафії св. пр. Іллі зі складу УПЦ та розпочато процедуру її переходу до ПЦУ.

Сьогодні, 10 квітня, в кабінеті міського голови Трускавця Андрія Кульчинського відбулося засідання голів депутатських фракцій, на якому присутні ознайомилися з поданим протоколом релігійної громади св. пр. Іллі.

Нагадаємо, що тема підпорядкування православної парафії святого пророка Іллі у м. Трускавці знаходиться на контролі органу місцевого самоврядування практично з перших днів повномасштабної агресії рф проти України. Це питання розглядалося на депутатських комісіях та на сесіях Трускавецької міської ради. Зокрема, ще в минулому році сесія дала можливість парафії визначатися.

06.03.2023 року з ініціативи депутата міськради Богдана Габшія це питання знову було розглянуто на депутатській комісії з гуманітарних питань, депутатської діяльності, законності, етики та регламенту (голова комісії Андрій Тріщук).

Сьогодні впевнено можна сказати, що процес переходу православної громади церкви святого пророка Іллі у м. Трускавці в лоно ПЦУ був хоча й тривалим, зате цивілізованим, демократичним, з врахуванням думки самих віруючих, без ексцесів, силових захоплень, мітингів та пафосу.

Отже, відтепер у місті Трускавці є чотири православні парафії, котрі належать до ПЦУ. Дві з них підпорядковуються Дрогобицько-Самбірській єпархії ПЦУ, котра є спадкоємицею УПЦ КП, а інші дві – Львівській єпархії ПЦУ, котра є спадкоємицею УАПЦ. Всього в Трускавецькій громаді є 6 парафій ПЦУ (4 в Трускавці, по одній – у Доброгостові та Станилі). Релігійна громада святого пророка Іллі в м. Трускавці входить у підпорядкування Львівської єпархії ПЦУ.