пожежі в ПрипятіСитуація в Зоні відчуження поки що залишається досить напруженою, пожежні своїми силами не справляються

Для допомоги колегам за периметр ЧЗО були перекинуті додаткові підрозділи Національної гвардії.

Пожежа в лісах Чорнобильської зони відчуження продовжує знищувати ліси і поля, вже згоріло кілька сіл, гинуть дикі тварини. Але страшне не тільки в цьому: вогонь вже добрався до околиць Прип’яті і майже впритул наблизився до проммайданчика ЧАЕС. Про це на своїй сторінці в «Фейсбук» повідомив глава Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко, передає Д-НК.

У зв’язку з небезпекою всі в’їзди і виїзди з Зони були перекриті силами Національної гвардії і поліції, також за периметр ЧЗО були перекинуті додаткові підрозділи нацгвардійців.

«Чорнобильські пожежі гасять вже десятий день, а вогонь, незважаючи на роботу рятувальників, вільно переміщається по вітрі і зараз дістався до міста Прип’ять і небезпечних об’єктів Зони відчуження. Зараз пожежа знаходиться в двох кілометрах прямо від сховищ радіоактивних відходів «Підлісний», де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, а також від самої ЧАЕС», — пише Ярослав.

На підтвердження своїх слів він виклав карту поширення вогню по центру Зони. Також Ємельяненко обрушився з критикою на органи державної влади країни, оскільки на їх сайтах ні слова не сказано про заходи, що вживаються по боротьбі з пожежею.

пожежі в Припяті

«Зайдіть на сторінки Кабміну, ДСНС і профільних держустанов, у них все під контролем і все нормально. Горить там, горить сям, але це ок. І те, що ця серія підпалів по всім юридичним ознаками, є терористичним актом, який зараз вийде за межі країни і стане міжнародним, це нормально, не звертайте уваги, ситуація штатна. На місце не допускають волонтерів і журналістів», — обурився Ємельяненко.

Схожа ситуація спостерігалася в 1986 році: тоді Михайло Горбачов звернувся до населення лише 14 травня, а аварія трапилася 26 квітня. Більш того, жителям Прип’яті не дозволяли залишити місто протягом наступних двох днів, а потім насильно всіх вивезли. Також в Інтернеті з’явилися фотографії диму, який огорнув проммайданчик ЧАЕС: вони опубліковані в телеграм-каналі «Ранкова зоря».