війна на донбасіКажуть, коли війна, то ніхто не буде зважати на кількість дітей, воювати підуть усі, хто може тримати в руках зброю

“Моєму чоловікові прийшла повістка з військкомату. Там було вказано, що такого-то числа о 10 годині він має прибути у військкомат, — написала нам Віра. – Зізнаюся щиро, я не дуже розхвилювалася, бо ми багатодітна сім’я, і тому чоловік може не йти служити. Але чому? Чому йому прислали повістку?

Кажуть, коли війна, то ніхто не буде зважати на кількість дітей. Воювати підуть усі, хто може тримати в руках зброю: і багатодітні, і неповнолітні, і жінки, і пенсіонери, і інваліди… Невже війна? Я думала, що чоловік не піде. Але він мовчки зібрався і, як завжди, повіз дітей у садок. А я звернула увагу, що вдягнувся він не так, як на роботу. Якось елегантніше, серйозніше, чи що…

Зателефонував мені вже тоді, коли його “випустили” з військкомату. Розповів, що військком зібрав чоловіків в актовій залі й пояснив, що ця зустріч — для уточнення документів. Зазначив, що від мобілізації звільняють тих, хто має трьох дітей і більше, і тих, хто є опікуном інваліда. Тож, якщо вони все ще не принесли підтверджувальних паперів, нехай це зроблять у “мобілізаційне міжсезоння”.

Адже вся інформація про чоловіків на папері, немає комп’ютеризованої бази даних, і інколи буває, що мобілізують тих, кого б не мали. Наприклад, призвали чоловіка. Ну, той і пішов. Відвезли його на навчання, уже до поїздки на схід почали готувати, аж тут з’ясовується, що у нього дитина – інвалід першої групи. Питають чоловіка, чому не сказав про це у військкоматі, невже так до війська хотів? Каже, що ні, просто не знав своїх прав. І от його хотіли “забрати” з військової частини, а там кажуть: “Не віддамо! Раз до нас приїхав, значить наш. А якщо у військкоматі помилилися, то їхні проблеми…”

От щоб такого не було, варто донести у військкомат усілякі папери. А ще чоловіки заповнили ознайомлювальний лист, у якому було запитання: “Чи хочете ви служити”. І, як розповів мені чоловік, на диво багато хто написав, що не проти піти служити. І тут у мене запитання: якщо так багато таких, що хочуть йти в армію, навіщо забирати тих, хто не хоче? Тих, у кого дружина вагітна чи дитина маленька?”