кордонПредставник МВС повідомив, що вал — це не тільки сама стіна, а й ціла багатоелементна система безпеки, що ускладнить подалоння кордону без використання спеціалізованого обладнання.

Тривають підготовка для будівництва валу на польсько-білоруському кордоні. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Мацєй Вонсік. Представник МВС Польщі висловив сподівання, що будівельні роботи розпочнуться якомога швидше, і вал буде готовий до використання наступного року, інформує «Польське радіо».

Мацєй Вонсік нагадав, що будівництво валу розпочнеться, як тільки президент Анджей Дуда підпише акт про його будівництво.

«Ми хочемо будувати швидко, ми хочемо будувати в дуже складних погодних і рельєфних умовах, а також у складних умовах безпеки, тому, що з іншого боку будуть озброєні білоруські служби. Ми все це враховуємо», — сказав він.

Заступник голови Міністерства внутрішніх справ та адміністрації додав, що, здається, найкращим рішенням у цій ситуації буде поділ будівництва на ділянки та початок робіт одночасно на кількох ділянках та продовження їх водночас.

Мацєй Вонсік зазначив, що вал — це не тільки сама стіна, а й ціла багатоелементна система безпеки, включаючи електронні, які ускладнюють її подолання без використання спеціалізованого обладнання. Міністр Вонсік додав, що будівництво валу служитиме, як стримуючий сигнал для людей, які хотіли б нелегально перетнути наш кордон.

У середу прикордонники зафіксували 600 спроб незаконного перетину польсько-білоруського кордону. Затримано 19 нелегальних мігрантів, — повідомила у четвер Прикордонна служба.

З початку жовтня зафіксовано вже 11,3 тис. спроб незаконного проникнення на територію Польщі з Білорусі. Цього року таких спроб було 22,9 тис.