порушення карантинуВ Україні участь у богослужіннях на Великдень взяли понад 130 тисяч вірян

Поліція почала кримінальні провадження через порушення карантину у Святогірській Свято-Успенській та Почаївській Свято-Успенській лаврах (Донеччина та Тернопільщина). Під

час служби там перебувала велика кількість осіб, які не дотримувалися соціальної дистанції, при цьому частина з них не використовувала засоби індивідуального захисту. Про це повідомляється на сайті Нацполіції у неділю, 19 квітня, інформує Д-НК.

Як повідомляється, божественна літургія у Почаївській Свято-Успенській лаврі відбулася за участі великої кількості вірян. Згідно із домовленостями з духовенством Почаївської лаври, богослужіння мало проводитися з виконанням всіх умов та правил карантину. Прихожани мали перебувати на прилеглій території, а не в храмі.

Богослужіння розпочалося о 23-й годині. У цей час поліцейські зафіксували скупчення людей у храмі, ще кілька десятків прихожан перебували на вулиці. Переважна більшість не дотримувалися дистанції. Окрім того, під час відправи духовенство відчинило двері монастиря, і віряни, всупереч обмеженням, почали заходити всередину.

У Святогірській Свято-Успенській лаврі було зафіксовано зібрання кількасот людей, які не дотримувалися соціальної дистанції. Частина була без масок.

За обома фактами розпочато кримінальні провадження за статтею 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) ККУ. Вона передбачає покарання — позбавлення волі — на строк від п’яти до восьми років.

Нагадаємо, богослужіння на Пасху відбулися у 13 658 храмах в усіх областях. Участь узяли майже 130 тисяч громадян.