Росіяни розстріляли рибалок з ДонбасуРосійські прикордонники холоднокровно розстрілювали їх чергами

Скандал з трагічно загиблими рибалками з Донбасу набирає обертів — російські силовики відмовляються відпустити на батьківщину Олександра Федоровича, єдиного вцілілого з п’яти новоазовців, що зіткнулися в Азовському морі з прикордонниками РФ. Про це «Вістям» повідомила Марина Миколаєва, цивільна дружина Олександра. Насамперед дружина потерпілого скаржиться, що після приїзду в Єйськ з братом загиблого Дмитра Дарагана Романом (він їздив туди на впізнання тіла. — Прим. «Вістей»), їй взагалі всі відмовлялися говорити, де саме знаходиться її чоловік. Спочатку вона отримала інформацію про те, що чоловік перебуває у військовому госпіталі, але в підсумку після довгих метань Марина знайшла чоловіка в центральній районній лікарні. Там, за її словами, з нею ніхто не хотів розмовляти, мотивуючи це тим, що, мовляв, Олександр — злочинець.

«Мені категорично відмовляються видати чоловіка, — поскаржилася «Вістям» Марина. — На мій погляд, там лікування некомпетентне, а операцію взагалі робив п’яний лікар, тому першу операцію зробили неправильно. І тільки коли приїхав лікар з Краснодара і Сашу прооперували повторно, він став відчувати себе краще. При цьому вони збираються обрати запобіжним заходом арешт! А у Саші ліве легке пробито чотирма ребрами, до того ж зашита голова в декількох місцях!»

Зі слів Марини, Олександра Федоровича, який перебуває в лікарні міста Єйська, на даний момент звинувачують за частиною третьою ст. 256 КК РФ — «Незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів, вчинений особою з використанням свого службового становища або групою осіб за попередньою змовою або організованою групою».

По цій статті рибак з Донбасу може сісти у російську в’язницю на два роки. «Йому пред’являють звинувачення, які він відмовляється підписувати, — каже Марина. — Зараз я найняла російського адвоката, тому що моєму представнику, якого я повезла з собою, сказали, що йому треба отримувати спецдозвіл на захист Олександра. Виявилося, що це — «липа», ніякого спеціального дозволу отримувати не треба було, але до цього часу я вже заплатила російському адвокату $ 650».

Марині Ніколаєвій вторить і син Олександра — 23-річний тезка свого батька. За словами Олександра Федоровича — молодшого, операцію його батькові робили під місцевим наркозом, а допитувати його почали прямо на операційному столі. «Він перебуває в палаті, яка схожа на слідчий ізолятор — це кімната метр сімдесят на два сорок», — розповів «Вістям» Олександр Федорович. Дружина Олександра, Марина, до цих слів додала, що їй у лікарні категорично відмовляються показати медичну картку, а лікарі не хочуть з нею спілкуватися, давати хоч якусь інформацію про стан здоров’я чоловіка. І підтвердила, що донбаський пацієнт скаржиться на умови, які залишають бажати кращого.

Марина цитує свого чоловіка: «Я не розумів навіть, що перебуваю у воді, — переказує нам Марина слова Олександра. — Відкриваю очі і бачу Бойко. Я його за чуба, а він йде на дно. Ми були в костюмах, костюми набрали воду, я його тягну наверх, а штани від костюма мене почали тягнути вниз. Я відстегнувся, а Юра вислизнув і пішов у воду».

Марина передає слова Олександра Федоровича про те, що по наших рибалках російські прикордонники відкрили вогонь без попередження. «Самі прикордонники кажуть, що зробили три постріли в повітря, але Саша мені розповів, що по них стріляли автоматними чергами», — каже дружина Олександра.

Крім того, дружина рибалки каже, що після того, як його витягли з води і він розповів, що з ним були ще чотири людини, прикордонники не стали вживати жодних заходів для їх пошуку, чекали викликаних рятувальників, на яких і звалили пошуки потопаючих. Саме це, на думку чоловіка Марини, стало причиною загибелі інших рибалок, яких можна було ще врятувати.

Вона звертає нашу увагу ще на один нюанс: «У Ростові-на-Дону я зустрічалася з нашим консулом і поцікавилася, в скількох милях від нашого берега вони перебували. Мені відповіли — 9 миль, а це — нейтральні води».

Коментуючи її слова, наші джерела в Донецькому погранзагоні повідомили, що на Азовському морі, на відміну від Чорного, взагалі немає нейтральних вод, оскільки не демарковані кордони, і порушенням таких фактично вважається причалювання судна вже до самого берега. Тобто порушення кордонів з боку рибалок знову-таки не було. У той же час, за словами прикордонників, будь-яке судно зобов’язане відреагувати на вимогу прикордонного катера зупинитися і пред’явити документи.

Раніше російські прикордонники заявили, що човен українців сам перекинувся. Вони робили багато спроб зв’язатися з порушниками кордону, але марно. У підсумку було прийнято рішення зблизитися з човном і оглянути його. Але порушники вчинили небезпечний маневр і перекинулися, одного з членів екіпажу прикордонники підняли на борт.

 

Джерело: ord-02.com